Bałtyk Gdynia - Elana Toruń, zdjęcie z meczu

Autor: Elana Toruń / nadesłane Bałtyk Gdynia i Elana Toruń dostarczyły wielu emocji kibicom

Wspaniały pościg Elany Toruń w Gdyni. Bałtyk pokonany!

2021-09-08 18:59

Bałtyk Gdynia i Elana Toruń dostarczyły kibicom wielu emocji. Spotkanie 7. kolejki 3. Ligi grupy 2 stało na niezłym poziomie i do samego końca nie byliśmy pewni, kto będzie się cieszył po ostatnim gwizdku arbitra. Podsumowanie tego meczu znajdziecie poniżej.

Bałtyk Gdynia - Elana Toruń, relacja

W miniony weekend Elana Toruń zanotowała rozczarowujący remis z Kluczevią Stargard. Bramka Michała Szczyrby dała wynik 1:1. W środę miało być nieco trudniej. Teren Bałtyku Gdynia należał w minionym sezonie do jednego z najcięższych. W pierwszej połowie gospodarze potwierdzili przewidywania obserwatorów 2. ligi. Bramki Damiana Garbacika i Mateusza Goerke dały dwubramkowe prowadzenie gdynianom. Z takim wynikiem oba zespoły schodziły na przerwę. Piotr Kieruzel miał o czym myśleć.

Elana ruszyła do odrobienia strat. Do 67. minuty nie przynosiło to żadnego efektu, ale torunianie pokazali charakter. Najpierw złapali kontakt za sprawą Estabana Munoza Nogalesa, a dziesięć minut później piłkę do własnej bramki skierował Garbacik. Mieliśmy remis i fascynujące kilkanaście minut do końca gry na Narodowym Stadionie Rugby.

Finisz należał do "Żółto-Niebieskich". W 89. minucie Piotra Kieruzela i wszystkich fanów Elany uszczęśliwił Jakub Stawski. Goście wygrali ten mecz 3:2 i z pewnością zasłużyli na gromkie brawa. Fani poprawili sobie humor przed derbowym spotkaniem z Zawiszą Bydgoszcz, które zaplanowano na najbliższą niedzielę.

Bałtyk Gdynia - Elana Toruń 2:3 (Garbacik 34', Goerke 40' - Nogales 67', Garbacik sam. 77', Stawski 89')

Elana Toruń: Trojanowski - Niemiec, Kowalski, Nogales, Pawlicki - Świeciński, Rybacki, Włodyka, Lenkiewicz,  Szczyrba - Witucki.

Tak zmieniał się Toruń przez ostatnich 37 lat!