Niespokojny dzień w Toruniu. Dwie kolizje na tej samej ulicy! [ZDJĘCIA]

2020-09-02 12:50 KM

Dwie kolizje na Szosie Lubickiej w Toruniu. To bilans środowego poranka (2 września). Policjanci z naszego miasta apelują do kierowców o rozwagę. Warto wziąć sobie do serca te prośby, gdyż warunki na drogach panują wyjątkowo nieprzyjemne warunki, a padający deszcz bynajmniej nie zamierza odpuszczać.

Za oknami jesienna aura, a padający deszcz wciąż daje się we znaki mieszkańcom Torunia i okolic. Na drogach panują bardzo trudne warunki i na efekty niestety nie trzeba było długo czekać. W środę (2 września), ok. godziny 7:30 w Toruniu przy Szosie Lubickiej, doszło do zdarzenia w ruchu drogowym. Na miejsce dyżurny policji skierował policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Z ich ustaleń wynika, że kierowca Fiata Doblo uderzył w tył Volkswagena Passata. - Po chwili w tył Fiata wjechał pojazd ciężarowy marki Mercedes. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Kierowcy Fiata i Mercedesa zostali ukarani mandatami wraz z punktami karnymi - przekazuje podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Nie minęły nawet 3 godziny, a na Szosie Lubickiej w Toruniu mięliśmy kolejną kolizję. Tym razem kierowca Opla jadący od strony Centrum w kierunku Rubinkowa podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, w stronę ul. Żółkiewskiego uderzył w bok osobowego Audi. Drugim pojazdem, lewym pasem, w tą samą stronę jechała 55-letnia kobieta. - Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. 72-letni kierowca, który wiózł pasażerkę otrzymał mandat i punkty karne. To już kolejna w dzisiejszym dniu kolizja - podkreśla podinsp. Wioletta Dąbrowska.

- Apelujemy o nadzwyczajną uwagę, ostrożność i wolniejszą niż zazwyczaj jazdę, czyli taką, która pozwoli nam bezpiecznie wykonać każdy manewr i bezpiecznie, z odpowiednim zapasem odległości do innego pojazdu lub przeszkody, wyhamować - przekazuje oficer prasowy KMP w Toruniu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Tragiczny wypadek busa, 9 osób nie żyje!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.