Bezduszny właściciel wyrzucił psa i zamknął drzwi. Dramat w Toruniu

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Bezduszny właściciel wyrzucił psa i zamknął drzwi. Dramat w Toruniu

Jak tak można?!

Bezduszny właściciel wyrzucił psa i zamknął drzwi. Dramat w Toruniu

2023-09-18 14:32

Niepokojące sceny na toruńskiej starówce miały miejsce w niedzielę (17 września 2023 r.). Strażnicy miejscy interweniowali przy ulicy Mostowej. Świadek zgłosił, że w klatce jednej z kamienic przebywa pies bez właściciela. Okazało się, że zwierzak został porzucony.

Municypalni interweniowali w godzinach wieczornych. Zastępca komendanta SM w Toruniu Jarosław Paralusz poinformował, że osoba zgłaszająca problem oświadczyła, że zna właściciela, ale on odmówił przyjęcia zwierzęcia. Wyrzucony zwierzak cierpiał. Funkcjonariusze potwierdzili, że przebywający w mieszkaniu mężczyzna i znajdująca się poza miejscem zamieszkania właścicielka nie przyjmą zwierzęcia. - Z uwagi na podejrzenie popełnienia przestępstwa polegającego na porzuceniu zwierzęcia, które jest jedną z form znęcania się nad czworonogiem, sprawa została przekazana Policji - przekazał w komunikacie Paralusz.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do 3 lat więzienia. Pies został przekazany pod opiekę pracowników Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu. Miejmy nadzieję, że od tej pory będzie na swojej drodze spotykał jedynie życzliwych ludzi.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym profilu na Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Powiesił psa na smyczy i kopał z całej siły. Szokujące nagranie w sieci