Golas BIEGAŁ po parku! Chciał popełnić samobójstwo

2019-11-08 13:47 EITOR
Biegał prawie NAGO po parku! Krzyczał, że CHCE SIĘ ZABIĆ!
Autor: Małopolska Policja Biegał nago po parku! Krzyczał, że chce się zabić! Dramatyczna akcja policji

Dramatyczna interwencja funkcjonariuszy z Inowrocławia na terenie Parku Solankowego. Z przekazanej policji informacji telefonicznej wynikało, iż zgłaszający ma wiedzę „z drugiej ręki” o tym, że roznegliżowany mężczyzna biega po parku i krzyczy, że chce się powiesić.

Zastępca dyżurnego ustaliła tożsamość kobiety, która miała widzieć taką sytuację i skontaktowała się z nią.

- Ważne było zlokalizowanie mężczyzny z myślami samobójczymi, by szybko do niego dotrzeć. Park bowiem, to bardzo duży obszar. Policjantka zatem koordynowała całą akcję poszukiwawczą, która ma swój szczęśliwy finał. Patrol dotarł w rejon tężni - relacjonuje asp. szt. Izabella Drobniecka, Oficer Prasowy KPP w Inowrocławiu.

Tam funkcjonariusze zauważyli na jednym z drzew mężczyznę ubranego tylko w majtki i skarpetki.

- Zdążył on już przywiązać jakiś materiał do gałęzi, a drugi jego koniec zawiązywał wokół szyi. Policjanci ruszyli w jego stronę. Ten widząc ich wówczas zeskoczył z drzewa i chciał się z funkcjonariuszami bić. Był pobudzony, agresywny i nietrzeźwy. Krzyczał, że chce się powiesić. Policjanci obezwładnili mężczyznę. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Inowrocławia. Trafił do policyjnego aresztu, a stamtąd pod opiekę medyczną - informuje asp. szt. Drobniecka.

Na szczęście w tym przypadku błyskawiczna reakcja i skuteczna akcja policji zapobiegła tragedii. Redakcja ESKA INFO Toruń uczula czytelników - nigdy nie bądźmy obojętni wobec tego typu zdarzeń!