Bohaterska akcja policjantów z Torunia. Uratowali życie seniora!

2021-06-24 15:18
Bohaterska akcja policjantów z Torunia. Uratowali życie seniora!
Autor: KMP w Toruniu / Magdalena Witt-Ratowska Bohaterska akcja policjantów z Torunia. Uratowali życie seniora!

Asp. Łukasz Orkiszewski i sierż. szt. Karol Machajewski to dwaj policjanci z komisariatu Toruń Podgórz. W minioną środę (23.06.2021) wracali z interwencji ul. Szkolną w Cierpicach (powiat toruński). Stróże prawa zauważyli mężczyznę, który zasłabł. Ich błyskawiczna reakcja uratowała życie seniora.

Bohaterska akcja policjantów z Torunia. Uratowali życie seniora!

Biuro prasowe KMP w Toruniu pochwaliło swoich kolegów, których błyskawiczna reakcja uratowała życie 85-letniego mężczyzny. Wszystko działo się w minioną środę (23.06.2021) na terenie Cierpic w powiecie toruńskim. Asp. Łukasz Orkiszewski i sierż. szt. Karol Machajewski wracali ul. Szkolną w Cierpicach z interwencji. - W pewnym momencie zauważyli, że siedzący na jednej z ławek starszy pan nagle osunął się i upadł na ziemię. Policjanci natychmiast zatrzymali radiowóz i podbiegli do niego. Od razu zauważyli, że powodem upadku nie była ewentualna nietrzeźwość, a problemy zdrowotne. Stróże prawa zawiadomili o sytuacji dyżurnego jednostki, który wezwał pogotowie - przekazuje nam podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Czytaj też: 

- Funkcjonariusze zaczęli cucić starszego pana, sprawdzali jego funkcje życiowe, cały czas do niego mówili i opatrywali otarcia, których doznał podczas upadku. Zanim przyjechała karetka, mężczyzna lekko oprzytomniał i próbował coś mówić, jednak jego słowa cały czas były niezrozumiałe. Medycy, którzy przyjechali na miejsce i zajęli się, jak się okazało 85-letnim mieszkańcem Cierpic, powiedzieli policjantom, że ci zdążyli w ostatniej chwili i uratowali seniorowi życie - podkreśla w komunikacie podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

Niedługo później wyszło na jaw, że starszy pan był mocno odwodniony co wywołało u niego poważne problemy krążeniowe. Natychmiast został przez medyków zabrany do jednego z toruńskich szpitali.

- Jak ustalili policjanci mężczyzna jest osobą samotną i tego dnia na szczęście dla siebie wyszedł z domu, żeby zrobić zakupy i załatwić sprawy urzędowe. Dzielnicowi o całej sytuacji zawiadomili już instytucje pomocowe. Policjanci apelują do wszystkich osób, aby pamiętać o uzupełnianiu płynów nie tylko w upalne dni, a osoby, które mają w swoim sąsiedztwie seniorów, aby zwracały baczną uwagę czy nie potrzeba im pomocy. Bądźmy wrażliwi na to co dzieje się "za ścianą" i reagujmy - podkreśla podinsp. Dąbrowska.

Jak zgłosić taką sprawę? Jedną z opcji jest telefon do dzielnicowego, który przyjdzie z pomocą. W celu ustalenia numeru do dzielnicowego pomocna może być także aplikacja Moja Komenda. - Numery do dzielnicowego można również znaleźć na stronach internetowych konkretnych komend lub dzwoniąc na numer dyżurnego jednostki, na terenie której Państwo mieszkacie. Numery do dyżurnych są również dostępne na stronach internetowych - podsumowuje policjantka z Torunia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Pobili pokrzywdzonego niedaleko UMK w Toruniu. Szuka ich policja
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE