Boże Ciało 2023 w Toruniu: Procesja ulicami starówki [GODZINY, STACJE, PLAN WYDARZEŃ]

i

Autor: Sławomir Kowalski / Urząd Miasta Torunia - torun.pl / Zdjęcie ilustracyjne Boże Ciało 2023 w Toruniu: Procesja ulicami starówki [GODZINY, STACJE, PLAN WYDARZEŃ]

Znamy szczegóły

Boże Ciało 2023 w Toruniu: Procesja ulicami starówki [GODZINY, STACJE, PLAN WYDARZEŃ]

2023-06-07 18:44

W czwartek (8 czerwca 2023 r.) w Toruniu będzie miała miejsce uroczysta procesja z okazji Bożego Ciała. Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest bardzo ważne dla praktykujących katolików, którzy licznie stawią się na toruńskiej starówce. O której godzinie ruszy procesja z Najświętszym Sakramentem? Którędy przejdą wierni? Plan wydarzeń prezentujemy na se.pl.

Boże Ciało zbliża się wielkimi krokami. Praktykującym katolikom święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa kojarzy się z mszą świętą i procesją z ołtarzami/stacjami. Diecezja toruńska przekazała szczegóły związane z uroczystościami, które zaplanowano na toruńskiej starówce. - Tradycyjnie tego dnia po Mszy św. w toruńskiej katedrze, której o godz. 9.00 przewodniczyć będzie bp Wiesław Śmigiel, ok. godz. 10.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem - informuje ksiądz Paweł Borowski, rzecznik prasowy diecezji toruńskiej.

Boże Ciało 2023 w Toruniu: Procesja ulicami starówki. Gdzie i kiedy?

Z komunikatu diecezji toruńskiej dowiadujemy się, gdzie ustawione zostaną stacje procesji z okazji Bożego Ciała. W tych godzinach, w centrum Torunia można się spodziewać konkretnego tłumu. Najważniejsze informacje, związane z procesją są takie:

  • Procesja przejdzie ulicami Kopernika i Piekary w kierunku kościoła NMP, w którym będzie miała miejsce pierwsza stacja procesji.
  • Ok. 10.30 procesja Starym Rynkiem uda się do kościoła pw. Ducha Świętego, w którym będzie miała miejsce druga stacja.
  • Stamtąd (ok. 10.40) zwyczajową trasą - Stary Rynek, Szeroka, Królowej Jadwigi, Rynek Nowomiejski - procesja dotrze do kościoła św. Jakuba (ok. 11.00), gdzie będzie miała miejsce trzecia stacja.
  • Ok. 11.15 procesja z kościoła św. Jakuba Rynkiem Nowomiejskim i ul. św. Katarzyny uda się do kościoła garnizonowego, gdzie będzie miała miejsce czwarta stacja i zakończenie procesji.

- Nie będzie ustawianych tradycyjnych ołtarzy. Prosimy wiernych, by udekorowali okna swych mieszkań i domów na trasie przejścia - apelują przedstawiciele diecezji toruńskiej. Pod tekstem znajdziecie archiwalne zdjęcia z Torunia. Zobaczcie, jak kiedyś świętowano Boże Ciało!

Sonda
Czy idziesz na procesję z okazji święta Bożego Ciała?