Burze z gradem, ulewne deszcze, upały i wiatr do 85 km/h. Paskudny klimat [PROGNOZA POGODY 28.07]

2020-07-28 7:00 KM
Chmury burzowe - opady deszczu i grad, najnowsza prognoza pogody
Autor: CC Unsplash.com Burze z gradem, ulewne deszcze, upały i wiatr do 85 km/h. Paskudny klimat [PROGNOZA POGODY 28.07] / Zdjęcie ilustracyjne

Czy prognoza pogody na wtorek 28.07.2020 jest swego rodzaju przełomem? Niestety - meteorolodzy ponownie mają dla nas złe wieści. Burze nie odpuszczają, a dodatkowo prognoza pogody dla Polski zakłada grad i silne podmuchy wiatru. Sprawdź prognozę pogody na dziś - 28 lipca i kolejne kilkanaście godzin. Powtarzamy to jak mantrę - parasole z pewnością wam się przydadzą. A temperatura? Szykujcie się na falę upałów!

Spis treści

  1. Prognoza pogody na dziś - wtorek 28.07.2020
  2. Prognoza pogody na wtorek - temperatura [28.07.2020]
  3. Prognoza pogody na wtorek - deszcz, burze i grad [28.07.2020]
  4. Prognoza pogody na wtorek - silny wiatr [28.07.2020]

Prognoza pogody na dziś - wtorek 28.07.2020

Po niespokojnym poniedziałku liczyliśmy, że prognoza pogody na wtorek (28.07.2020) będzie łaskawa. Niestety jest zupełnie inaczej. Eksperci IMGW ponownie ostrzegają nas przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Chodzi o burze, grad, upały i silne podmuchy wiatru. Prognoza pogody na dziś z pewnością nie jest żadnym przełomem. W kilku rejonach Polski na termometrach zobaczymy 30 stopni, a nawet więcej. Liderem powinny być okolice Wrocławia. Szczegółowa prognoza pogody na najbliższe kilkanaście godzin w dalszej części artykułu, którą znajdziecie poniżej.

Prognoza pogody na wtorek - temperatura [28.07.2020]

- Temperatura maksymalna od 24°C nad morzem, około 30°C w centrum, do 33°C na południowym zachodzie - czytamy w oficjalnym serwisie IMGW.

33 stopni zobaczymy na termometrach we Wrocławiu i Opolu. Odrobinę chłodniej - 31 w Katowicach. Najchłodniej w okolicach Gdańska.

Prognoza pogody na wtorek - deszcz, burze i grad [28.07.2020]

- W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu, na zachodzie i w centrum stopniowo wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu i burze, miejscami grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz około 20 mm - informują specjaliści z IMGW.

Prognoza pogody na wtorek - silny wiatr [28.07.2020]

Eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej informują, że wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. - W czasie burz porywy wiatru do 85 km/h - przekazują przedstawiciele IMGW.

Pamiętajcie, aby w trakcie burzy zachować szczególną ostrożność. Nie chowajcie się pod drzewami,  odłączcie też od prądu sprzęt domowy. Kolejne doniesienia meteo już niebawem na ESKA INFO Toruń - zachęcamy do śledzenia naszego portalu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Detonacja bomby

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.