Ci panowie to prawdziwi BOHATEROWIE! Uratowali życie kobiety! [ZDJĘCIA]

2019-11-13 15:20 Konrad Marzec
Ci funkcjonariusze to prawdziwi bohaterowie. Usłyszeli oficjalne podziękowania za uratowanie życia
Autor: KMP w Toruniu Ci funkcjonariusze to prawdziwi bohaterowie. Usłyszeli oficjalne podziękowania za uratowanie życia

Służby mają przede wszystkim nieść pomoc i interweniować w kryzysowych przypadkach. Tych funkcjonariuszy można śmiało nazwać bohaterami. W piątek (1 listopada) interweniowali w okolicach cmentarza w Toruniu. Fachowe działanie sprawiło, że uratowali życie kobiety! We wtorek (12 listopada) usłyszeli słowa podziękowania od przełożonych.

Jak pewnie pamiętacie - w okolicach Wszystkich Świętych policjanci Torunia i okolic brali udział w działaniach "Znicz 2019". W okolicach cmentarza przy ul. Turystycznej miała miejsce dramatyczna akcja ratunkowa. 1 listopada, ok. 13:30 do funkcjonariuszy podszedł świadek, który poinformował, że kilkaset metrów dalej (przy tej samej ulicy) na chodniku leży nieprzytomna kobieta.

- Mundurowi po przybyciu na miejsce zastali leżącą na chodniku nieprzytomną starsza kobietę. Wśród osób, które rozpoczęły udzielanie jej pomocy znalazł się funkcjonariusz Służby Więziennej. Strażnik był w czasie wolnym od służby. Jeden z policjantów odseparował gapiów od nieprzytomnej, drugi, wspólnie ze strażnikiem więziennym rozpoczęli reanimację kobiety. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji 69-latka odzyskała czynności życiowe - mówił nam wtedy Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy KMP w Toruniu.

Więcej na temat samej akcji TUTAJ.

Bohaterowie akcji z Torunia usłyszeli podziękowania

We wtorek (12 listopada), Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu mł. insp. Małgorzata Jorka oraz Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Inowrocławiu kpt. Marek Sobczak podziękowali swoim funkcjonariuszom za wspólnie przeprowadzoną akcję ratowania kobiety. 

Sierż. szt. Jakub Pitulski i st. sierż Krzysztof Sikora z toruńskiej drogówki byli wspierani przez funkcjonariusza Służby Więziennej por. Sebastiana Tercjaka, który wcześniej rozpoczął udzielanie pierwszej pomocy.