29-latek z Torunia zaatakował policjantów

i

Autor: CC Pixabay.com 29-latek z Torunia zaatakował policjantów. Był pijany / Zdjęcie poglądowe

Dantejskie sceny w Toruniu. Pijany 29-latek zaatakował policjantów!

2021-09-16 7:35

Toruń. W miniony wtorek (14.09.2021) na placu Skarbka nie było spokojnie. 29-letni mieszkaniec osiedla Na Skarpie rzucił się na interweniujących policjantów. Bił ich i kopał. Teraz grozi mu pobyt w więzieniu. Szczegóły na se.pl/torun poniżej.

Dantejskie sceny w Toruniu. Pijany 29-latek zaatakował policjantów

We wtorek (14.09.2021) około godziny 10:00, w Toruniu policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji na Rubinkowie, pełniący służbę przy ulicy Plac Skarbka, zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać. W związku z powyższym funkcjonariusze przystąpili do interwencji. Postanowili wylegitymować tego człowieka, którym okazał się mieszkaniec osiedla Na Skarpie. Z początku nic nie zwiastowało problemów. - W czasie spisywania danych, legitymowany rzucił się na funkcjonariuszy - informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu. 

- Agresor zaczął kopać obu policjantów, uderzać ich pięściami i szarpać za mundury, czym chciał zmusić ich do odstąpienia od czynności służbowych.Funkcjonariusze obezwładnili agresora - podaje podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

- Podczas doprowadzania go do radiowozu, mężczyzna zwymiotował woreczek foliowy z zawartością białej substancji. W wyniku takiego obrotu sytuacji policjanci podjęli decyzję o przewiezieniu 29-latka do placówki medycznej celem wykonania dalszych badań. Zbadali również jego trzeźwość. Probierz wykazał ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie - wyjaśnia podinsp. Dąbrowska. 

Po sprawdzeniu w systemach informatycznych  okazało się, że mężczyzna był wielokrotnie karany m.in. za kradzieże, znęcanie i udział w bójce. Policjanci przeszukali również mieszkanie 29-latka. Znaleźli  tam blisko dwa gramy  zielonego suszu, który podczas wstępnych testów wykazał cech charakterystyczne dla marihuany.

Mężczyzna odpowie za posiadanie narkotyków, naruszenie nietykalności funkcjonariusza, a także wywieranie wpływu na czynności urzędowe. Grozi mu za to do 3 lat pozbawienia wolności.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za pobicie powinny być wyższe?
Wybuch domu w Toruniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE