Do Torunia powróci całodobowy mróz? Bezlitosna prognoza długoterminowa

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose / Zdjęcie poglądowe Do Torunia powróci całodobowy mróz? Bezlitosna prognoza długoterminowa

Zimno!

Do Torunia powróci całodobowy mróz? Bezlitosna prognoza długoterminowa

2022-11-30 7:05

Pogoda Toruń 30.11.2022. Prognoza na środę i kolejne dni nie zachwyca. Meteorolodzy spodziewają się, że temperatury poniżej zera mogą się utrzymywać przez całą dobę. W naszym serwisie sprawdzamy, kiedy będzie najgorzej. Prognozy długoterminowe nie dostarczają powodów do optymizmu.

Pogoda Toruń 30.11.2022. Prognoza na środę

Meteorolog Rafał Maszewski, który codziennie aktualizuje prognozę pogody dla Torunia, nie ma dla nas dobrych wieści. - W środę będzie pochmurno, z możliwością niewielkich przejaśnień - na ogół bez opadów. Pozostaniemy w bardzo chłodnej masie powietrza, która po południu będzie miała temperaturę około 1 stopnia. Będzie bardzo chłodno lub zimno - pisze ekspert na stronie pogodawtoruniu.pl. - Południowo wschodni wiatr powieje przeważnie z umiarkowaną prędkością, a ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć. Warunki biometeorologiczne pozostaną obojętne - dodaje ceniony klimatolog.

Prognoza długoterminowa dla Torunia. Całodobowy mróz powraca?

Zdaniem Rafała Maszewskiego, ryzyko całodobowego mrozu wystąpi w piątek i w sobotę (2-3 grudnia 2022 r.), kiedy to temperatury maksymalne ukształtują się na poziomie -1 lub 0 stopni. Poranne skrobanie szyb samochodów powraca. Wcześniej, bo 1 grudnia życie kierowcom utrudni mżawka. Pod koniec tygodnia powrócą również opady śniegu lub deszczu ze śniegiem.

W prognozie długoterminowej portalu pogoda.interia.pl czytamy, że całodobowy mróz w Toruniu wystąpi w dniach 7-11 grudnia. Wówczas temperatury będą się wahać od -1 stopnia do nawet -4 stopni (w ciągu dnia). Doniesienia meteorologów będziemy regularnie sprawdzać w naszym lokalnym oddziale "Super Expressu".

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE