Dostał 21 tys. zł mandatu! Szaleńczy pościg za 32-latkiem. Lista przewinień może szokować

i

Autor: KMP we Włocławku Dostał 21 tys. zł mandatu! Szaleńczy pościg za 32-latkiem. Lista przewinień może szokować

Policyjny pościg

Dostał 21 tys. zł mandatu! Szaleńczy pościg za 32-latkiem. Lista przewinień może szokować

2023-03-22 17:00

Nagranie pościgu za 32-latkiem opublikowali policjanci, którzy zatrzymali mężczyznę. Uciekał on ulicami Włocławka, naruszył szereg przepisów! Kara jest sroga. Za kilkanaście wykroczeń drogowych policjanci ukarali go mandatami na łączną kwotę ponad 21 tysięcy złotych! 32-latek odpowie również za serię kradzieży. To jednak nie koniec jego przewinień.

Wszystko zaczęło się w ubiegły czwartek (16.03.2023) po godzinie 7.00 w centrum Włocławka. Policjanci ruchu drogowego podczas patrolowania ulicy Zielony Rynek, zwrócili wówczas uwagę na kierowcę volkswagena, który jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, a jego auto nie posiadało tylnej wycieraczki. Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. No i wtedy się zaczęło! Mężczyzna ani myślał się zatrzymywać. Rozpoczął ucieczkę ulicami miasta. Jazdę zakończył na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Toruńskiej, gdzie wjechał pomiędzy pojazdy oczekujące przed sygnalizatorem na zmianę światła. Wtedy zaczął uciekać pieszo, ale szybko zatrzymany przez mundurowych.

- Kierującym okazał się 32-letni mieszkaniec Włocławka. Był trzeźwy, jednak wstępne sprawdzenie testerem wykazało w jego organizmie obecność amfetaminy - przekazują policjanci.

Szalał ulicami Włocławka. Wysoki mandat za wykroczenia

Jak wynika z informacji przekazanych przez policję, mężczyzna już poniósł konsekwencje swojej nieodpowiedzialnej jazdy. Za złamanie szeregu przepisów drogowych, między innymi, spowodowanie czterech kolizji, jazdę „pod prąd” i po chodniku, mężczyzna ukarany został przez policjantów mandatami na łączną kwotę ponad 21 tysięcy złotych. Dodatkowo na jego konto wpłynęło 111 punktów karnych.

- To jednak nie koniec przewinień, bo okazało się również, że włocławianin nie posiada uprawnień do kierowania. Materiały dotyczące tego wykroczenia trafią do sądu, który może ukarać mężczyznę grzywną nawet do 30 tysięcy złotych. Ponadto policjanci sporządzili też wniosek do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, gdyż okazało się, że jego auto nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia - podaje policja.

To wciąż nie koniec listy. Jak przekazują mundurowi, 32-latek odpowie też za przestępstwa, nie tylko za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Śledczy ustalili, że od października 2022 roku do lutego tego roku, mężczyzna miał dopuścić się kilkunastu kradzieży sklepowych na terenie Włocławka.

- Kradł głównie alkohol, papierosy, słodycze i kosmetyki na łączną kwotę ponad 11 tysięcy złotych. Przestępstw tych dokonał jako recydywista, dlatego musi liczyć się z karą wieloletniego więzienia - przekazują mundurowi.

W miniony piątek (17.03.2023) policjanci doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, a następnego dnia (18.03.2023) odbyło się posiedzenie w sądzie. Tutaj zapadła decyzja o tym, że najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi w areszcie tymczasowym.

Dostał 21 tys. zł mandatu! Nagranie policyjnego pościgu
Sonda
Dostałeś kiedyś mandat za przekroczenie prędkości?