Most im. gen. Zawackiej w Toruniu

i

Autor: Urząd Miasta Torunia / torun.pl Dramatyczna akcja ratunkowa na moście w Toruniu! Policja uratowała desperata

Dramatyczna akcja ratunkowa na moście w Toruniu! Policja uratowała desperata

2020-08-03 20:12

To nie był spokojny weekend w Toruniu. W minioną niedzielę (2 sierpnia) w godzinach wieczornych policjanci otrzymali informację, że na moście im. Elżbiety Zawackiej mężczyzna chce popełnić samobójstwo. Na szczęście pomoc przyszła na czas i udało się zapobiec tragedii.

Dramatyczna akcja ratunkowa miała miejsce w minioną niedzielę (2 sierpnia) na moście im. gen. Elżbiety Zawackiej, zwanym przez niektórych mieszkańców "nowym mostem". Przed godziną 21:00 policjanci otrzymali informację, że znajduje się tam desperat, który chce popełnić samobójstwo. W takich sytuacjach nie ma chwili do stracenia. Natychmiast skierowano tam patrol. Na szczęście tym przypadku udało się uniknąć tragedii. Jak podaje portal "Oto Toruń", powołujący się na słowa mł. asp. Wojciecha Chrostowskiego z KMP w Toruniu - funkcjonariusze uratowali mężczyznę, który trafił pod specjalistyczną opiekę lekarzy. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Warto pamiętać - depresja to bardzo poważny problem. Osoby cierpiące na nią często zamykają się w sobie i nie chcą rozmawiać o swoich kłopotach. Jeżeli dostrzegamy, że w naszym otoczeniu ktoś zdradza symptomy kryzysu psychicznego - warto reagować. Całodobowe wsparcie dla takich osób prowadzi Fundacja ITAKA. Więcej informacji na temat działalności znajdziecie TUTAJ.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Brutalnie zmusili go do kradzieży w toruńskiej galerii. Grozili mu wbiciem śrubokrętu w kolano