Nocne pożary na Rubinkowie. Podpalacz spowodował ogromne szkody

i

Autor: KMP w Toruniu Nocne pożary na Rubinkowie. Podpalacz spowodował ogromne szkody

Groza

Nocne pożary na Rubinkowie. Podpalacz spowodował ogromne szkody

2023-09-08 13:49

Dwa pożary w bardzo krótkim odstępie czasu - mieszkańcy toruńskiej dzielnicy Rubinkowo emocjonowali się sprawą m.in. w mediach społecznościowych. Okazało się, że sprawcą był znany policji 31-latek. Podpalaczowi grozi nawet 5 lat więzienia.

O pożarach policjanci zostali poinformowani we wtorek (5 września 2023 r.) ok. godziny 3:20. Mieszkańcy dzielnicy Rubinkowo publikowali zdjęcia z niepokojących zdarzeń m.in. na grupie "Rubinkowskie ploty i ploteczki" na Facebooku. - Zniszczeniu uległy dwie wiaty śmietnikowe, kilka plastikowych pojemników na śmieci oraz trzy samochody osobowe. Wartość strat pokrzywdzeni wstępnie oszacowali na 70 tysięcy złotych - informuje sierż. sztab. Sebastian Pypczyński z biura prasowego KMP w Toruniu.

Toruń: 31-letni podpalacz zatrzymany

- W wyniku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że stoi za tym znany im 31-latek, w przeszłości karany za inne przestępstwa. Kilkanaście godzin później  zatrzymali mężczyznę. Podczas kontroli osobistej przeprowadzonej przez funkcjonariuszy wyszło na jaw, że miał przy sobie zawiniątko z białym proszkiem. Policjanci zabezpieczyli znalezioną substancję i przekazali ją do laboratorium kryminalistycznego - dodaje policjant z biura prasowego KMP w Toruniu.

7 września mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Prokurator, na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego, objął go policyjnym dozorem i zobowiązał do poręczenia majątkowego. - Za zniszczenie mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności - podsumowuje st. sierż. Pypczyński.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym profilu na Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Quiz. Prawda czy fałsz? Sprawdź, czy wiesz wszystko o Toruniu!

Pytanie 1 z 10
Prezydentem Torunia jest Michał Zaleski (stan na 12.08.2022)