nauczycielka

i

Autor: SHUTTERSTOCK nauczycielka

Sprawa budzi emocje

Dyrektor podstawówki w Toruniu przed sądem. To, co zrobił polonistce, przechodzi ludzkie pojęcie!

2023-02-24 11:47

Toruń: W miniony czwartek (23 lutego 2023 r.) rozpoczął się proces Grzegorza B. byłego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8 w Toruniu. O mężczyźnie zrobiło się głośno m.in. przy okazji sprawy polonistki Doroty, która chciała z uczniami poruszyć bardzo ważny temat. Szczegóły na se.pl.

O polonistce Dorocie Olszewskiej-Siomie zrobiło się głośno w 2021 roku. Nauczycielka została zawieszona za przeprowadzenie lekcji na temat depresji. Sprawa wywołała ogromne emocje. Dyrektor zawiadomił policję o podejrzeniu przestępstwa, ponieważ jego zdaniem przez poruszenie tego tematu, uczniowie dokonywali samookaleczenia. Jak podają "Nowości" - prawdziwą przyczyną mógł być konflikt nauczycieli (w tym pani Doroty) z przełożonym.

Toruń. Były dyrektor SP 8 oskarżony! O co chodzi w procesie sądowym?

W marcu 2022 roku gospodarz grodu Kopernika, prezydent Michał Zaleski powołał zespół, który przeprowadził kontrolę w szkole, w której zatrudniona była pani Dorota. Zawieszenie polonistki zostało uchylone, a kontrola dodatkowo wykazała szereg nieprawidłowości. Członkowie zespołu kontrolnego stwierdzili, że dyrektor kierował się względami osobistymi.

Kadencja dyrektora skończyła się w 2022 roku. Nie mógł walczyć o kolejną kadencję, ponieważ uzyskał bardzo niską ocenę Kuratorium Oświaty. Teraz mierzy się również ze sprawą sądową, którą wytoczyła mu pani Dorota. 

- Złożyła do sądu pracy pozew przeciwko szkole o dyskryminację ze względu na przynależność związkową. W procesie karnym jest stroną pokrzywdzoną. Jeśli Grzegorz B. zostanie prawomocnie skazany, będzie miała też prawo na drodze cywilnej dochodzić satysfakcji od niego za doznane krzywdy - czytamy w "Nowościach". Całe zamieszanie miało się odbić bardzo niekorzystnie na jej zdrowiu. Do tematu będziemy wracać.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy Twoim zdaniem wiedza Polaków o aspektach związanych ze zdrowiem psychicznym jest wystarczająca?
Listen on Spreaker.
Bohaterowie z kreskówek myli okna w szpitali dziecięcym w Toruniu i umilali pobyt małym pacjentom