Ekologiczny Młyn. Zieleń w mieście i pszczoły bohaterami wakacyjnych warsztatów w Centrum Nowoczesności w Toruniu [AUDIO, ZDJĘCIA]

2020-07-08 22:29 MWR
Pszczoły w mieście
Autor: M.Witt-Ratowska Pszczoły w mieście

Miejska zieleń i miejskie pasieki to ostatnio tematy na topie. Mamy dobrą modę na ule w mieście i ochronę pszczół, tworzenie kwietnych łąk w centrach miast i dyskusję nad każdym drzewem przeznaczonym do wycinki. Ekologię wśród najmłodszych promuje Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i zaprasza kilkulatki na wakacyjne warsztaty.

Toruńskie centrum nauki organizuje zajęcia poświęcone roli przyrody w miastach oraz pszczołom. 13, 20, 27 lipca i 3 sierpnia zaplanowano warsztaty "Miasto przyjazne naturze". Przedszkolaki nauczą się rozpoznawać drzewa, zapoznają się rodzajami zanieczyszczeń powietrza i ich wpływem na zdrowie człowieka.
Natomiast 10, 17, 24 i 31 sierpnia odbędą się zajęcia "Pszczoły w mieście". Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że znaczenie ekologiczne pszczół jest ogromne:

Aż 70% gatunków roślin potrzebuje owadów zapylających - mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy.

Jedna pszczoła odwiedza ok. 700 kwiatów dziennie, a rój jest w stanie zapylić 21 milionów kwiatów w ciągu jednego dnia. Podczas warsztatu najmłodsi przyjrzą się tym niezwykłym owadom, zobaczą, gdzie żyją i czy jest łatwo żyć pszczołom w mieście. Zbudują również dla nich schronienie, które zabiorą do domu.

Wakacyjne propozycje w Młynie Wiedzy

Warsztaty są bezpłatne, więcej informacji na stronie Młyna Wiedzy. Zajęcia przygotowano w ramach projektu "Toruń: zielone miasto. Przyjazne naturze", dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Młyn Wiedzy zaprasza też na wakacyjne warsztaty tematyczne, codziennie inne. Można wziąć udział w wyprawie na Kon-Tiki, odkryć sekrety jedzenia i jego wpływ na super moce, poznać historię przypraw kuchennych, odwiedzić laboratorium naukowca i przeprowadzić "odjazdowe" doświadczenia oraz stworzyć własną grę planszową.

Zachęcamy również do zwiedzania wystaw w Młynie Wiedzy oraz ekspozycji „Ścieżki dorastania” w Centrum Innowacyjnej Edukacji - dodaje Marcin Centkowski. Ze 180 obecnie dostępnych stanowisk, ze względów sanitarnych, wyłączyliśmy w całości lub części tylko 9 z nich. Przestrzenie ekspozycyjne są odpowiednio przygotowane do bezpiecznego i zaangażowanego zwiedzania.

Wystawa "Ścieżki dorastania" to jedyna taka w Polsce ekspozycja, która jest poświęcona procesowi dojrzewania człowieka w wymiarze biologicznym, fizjologicznym, emocjonalnym, kulturowym i społecznym.

Najbliższe tygodnie to ostatni moment, żeby w Młynie zobaczyć wystawę "O obrotach". Jeszcze w wakacje rozpocznie się jej przebudowa i w nowej odsłonie będzie dostępna od jesieni. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Pierwsze podanie komórek CAR-T u dziecka w Polsce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.