Sukces torunian

Elana Toruń awansowała do 3. Ligi! Eksplozja radości [ZDJĘCIA, WIDEO]

2023-06-08 19:35

FAF Elana Toruń pokonała na wyjeździe Pogoń Mogilno 1:0 i awansowała do 3. Ligi. Kolejne czyste konto drużyny Rafała Więckowskiego pomogło przypieczętować wielki sukces "Żółto-Niebieskich". Na portalu se.pl prezentujemy zdjęcia i filmy z Mogilna.

Tak się złożyło, że w Boże Ciało w sposób szczególny świętuje Elana Toruń. "Żółto-Niebiescy" najpierw dostali dobre wieści, związane z meczem Wda Świecie - Chemik Bydgoszcz. Gospodarze wygrali 2:0 i podopiecznym Rafała Więckowskiego wystarczyło zapunktowanie w Mogilnie. Awans był na wyciągnięcie ręki. Wieczorem sprawa się rozwiązała. 

Elana Toruń w 3. Lidze! Awans przypieczętowany

Torunianie po raz kolejny zachowali czyste konto. Nie przeszkodziła im w tym nawet czerwona kartka dla bramkarza Wojciecha Pawłowskiego. Zwycięską bramkę zdobył w 47. minucie Damian Lenkiewicz. Pogoń nie wykorzystała gry w przewadze i Elana mogła świętować awans. Beniaminek IV ligi kujawsko-pomorskiej nie był przed sezonem uważany za faworyta rozgrywek. 

Licznie zgromadzeni w Mogilnie fani "Żółto-Niebieskich" oszaleli ze szczęścia. Znakomicie wyglądająca w defensywie drużyna trenera Więckowskiego dostarczała im wielu powodów do radości przez cały sezon, ale w czwartek nastąpiła kulminacja. Piłkarski gród Kopernika zapamięta ten wieczór na bardzo długo.

Pogoń Mogilno - Elana Toruń 0:1 (Lenkiewicz 47')