Elana Toruń znów poległa u siebie. KP Starogard Gdański z trzema punktami [GALERIA, WIDEO]

2021-04-07 18:36

Elana Toruń - KP Starogard Gdański, czyli mecz 1. kolejki rundy wiosennej na se.pl/torun. Goście wywieźli trzy punkty ze Stadionu Miejskiego im. Grzegorza Duneckiego. Zobaczcie podsumowanie, zapis wideo i galerię zdjęć z meczu.

Spis treści

1. Elana Toruń - KP Starogard Gdański [RELACJA]
  2. Elana Toruń - KP Starogard Gdański 0:1 (Wesołowski 68')

Elana Toruń - KP Starogard Gdański [RELACJA]

Elana Toruń i KP Starogard Gdański wywalczyły przepustkę do grupy mistrzowskiej III ligi gr 2.. Obie drużyny zgromadziły w fazie zasadniczej po 36 punktów. O jedno "oczko" wyżej w tabeli byli "Żółto-Niebiescy", którzy przystępowali do rywalizacji z czwartej lokaty. Podopieczni Macieja Kalkowskiego chcieli sobie odpowiedzieć na ważne pytanie - czy jeszcze grają o podium? Podobne wątpliwości były w obozie środowego rywala. Torunianie po dobrym początku rundy wiosennej, polegli na swoim terenie w starciu ze Świtem Skolwin.

Z kolei środowe spotkanie rozpoczęło się lepiej dla gości, którzy wysokim pressingiem zmuszali Elanę do strat na własnej połowie. Pierwszy kwadrans nie przyniósł klarownych sytuacji, ale plusik postawiliśmy przy drużynie ze Starogardu. Gospodarze odpowiedzieli akcją Jakuba Pawlickiego, która zakończyła się niecelnym strzałem bocznego obrońcy.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Tempo było niezłe, ale brakowało konkretów. Po zmianie stron znów nieco lepsze wrażenie sprawiał rywal Elany. Robert Wesołowski wypracował kapitalną sytuację kolegom, ale ci dwukrotnie nie potrafili pokonać Kuchnickiego. Z linii bramkowej wybijał piłkę kapitan, Damian Lenkiewicz.

W 68. minucie Wesołowski rozwiązał akcję sam. Najlepszy piłkarz gości wdarł się w pole karne i mocnym strzałem pokonał Kuchnickiego. Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale stworzyła ledwie dwie groźne sytuacje. Rezerwowy Plazas w idealnej sytuacji zbyt długo zwlekał z uderzeniem, a później dwukrotnie obrońcy rywala blokowali Matusa Marcina.

W końcówce mogło być 2:0 dla gości, ale Kleinschmidt zmarnował doskonałą kontrę. Mimo wszystko w ekipie trenera Budziwojskiego zapanowała radość. Z kolei Maciej Kalkowski ma o czym myśleć.

Pod tekstem znajdziecie zapis wideo z tego meczu. Warto go zobaczyć, bo działo się całkiem sporo!

Elana Toruń - KP Starogard Gdański 0:1 (Wesołowski 68')

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Czy Elana Toruń zakończy sezon 2020/21 w pierwszej trójce?