Pomorzanin Serock - Elana Toruń 1:0, zdjęcia z meczu klasy okręgowej 2021/2022, grupy I

i

Autor: Elana Toruń Pomorzanin Serock - Elana Toruń 1:0, kibice i zawodnicy podczas meczu

Elana Toruń nie składa broni. Kierownik drużyny o budżecie i celach długofalowych

2022-03-23 12:03

Elana Toruń nie zamierza się poddawać. Pierwsza drużyna nie przystąpiła do rundy wiosennej 3. Ligi gr.2. Walkowery na korzyść rywali bolą, ale prezes Fundacji Akademia Futbolu ElanaToruń Daniel Traczykowski i jego ludzie nie składają broni. Skupiają się na pracy z juniorami i drużynie rezerw, która zaczęła drugą rundę ligi okręgowej od porażki z Pomorzaninem Serock. Kierownik "Żółto-Niebieskich" Dominik Kosobucki opowiedział nam o budżecie, celach długofalowych i ludziach, którzy obecnie odpowiadają za zespół. Zobaczcie na se.pl.

Elana Toruń ogłosiła opadłość przed startem rundy rewanżowej 3. Ligi gr.2. Było jasnym, że przy tak gigantycznych problemach finansowych drużyna nie ma prawa przetrwać. Prezes Akademii Piłkarskiej Elana Toruń i wierny kibic drużyny Daniel Traczykowski zapewniał jednak, że klub będzie walczył do samego końca. Akademia ma rozwijać juniorów, a drużyną nr 1 stały się rezerwy, które walczą o awans do 4. Ligi (w tej chwili torunianie prowadzą, mają jeden punkt przewagi nad Polonią Bydgoszcz). Sprawdziliśmy, co słychać w Elanie. Wiemy, że w sobotę (19.03.2022) drużyna przegrała na wyjeździe z Pomorzaninem Serock 0:1. Goście nie ukrywali, że murawa nie pozwalała im na pokazanie pełni potencjału. Kierownik drużyny Dominik Kosobucki widzi jednak spore pozytywy. - Na niestety przegranym spotkaniu w Serocku wsparcie kibiców było naprawdę motywujące. Liczymy ich dużą obecność na każdym spotkaniu domowym jak i wyjazdowym, podobnie w pucharach - mówi "Super Expressowi" Kosobucki. Dalsza część materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: Żużel. Patryk Dudek w innej lidze! Apator pokonał Polonię. Mamy zdjęcia [Zapis Relacji]

Elana Toruń - co dalej z Akademią Piłkarską Elana Toruń? Kierownik specjalnie dla se.pl

- Jak najbardziej, nasz cel jako drużyny i klubu to utrzymać pozycję lidera, która da nam awans do 4 ligi - zaczyna Dominik Kosobucki. Obecnie najważniejsza jest drużyna z okręgówki? Okazuje się, że niekoniecznie. Dopytaliśmy również o cele długofalowe i kierunek, w jakim chce się rozwijać Elana. Prezes Traczykowski i jego ludzie chcą m.in. poszerzać ofertę biznesową. - 23 marca zapraszamy do naszego Partnera – OSiR Olender, ul. Toruńska 34/40 w Wielka Nieszawka na kolejne spotkanie Partnerskich Klubów Biznesu Elana Business Club. III spotkanie biznesowe PKB Elany Toruń będzie połączone z degustacją rumu Dictador. To okazja do rozmów o interesach w fantastycznej atmosferze, podczas luźnych dyskusji - wśród fanów futbolu i nie tylko - przekazują organizatorzy.

- Długofalowym celem Akademii jest zwiększenie liczby trenujących u nas dzieci i młodzieży. Mamy bardzo doświadczonych trenerów, którzy są bardzo zaangażowani w treningi. Rozszerzamy naszą bazę treningową o nowe lokalizacje - mówi nam Dominik Kosobucki. - Krótkofalówym celem Fundacji jest niewątpliwie awans do IV ligi, ale też i poprawa funkcjonowania całej fundacji/akademii - dodaje.

Elana Toruń - co z budżetem? Kierownik zdradza szczegóły

Wielu kibiców interesuje temat budżetu. Czy Elana będzie miała środki na rozwój? To pytanie spędzało sen z powiek nie tylko fanom. Ostatnie miesiące to wiele burzliwych dyskusji na tematy finansowe. - Nasz budżet opiera się w dużej mierze na wpłatach od sponsorów - tj. ok. 30%. całości. Do tego wpłaty indywidualne, m.in. członków rady Fundacji, pana Stanisława Rakowicza, prezesa Daniela Traczykowskiego, Adama Krużyńskiego z firmy Nice, który cały czas nas wspiera. Wszystkie firmy, które wcześniej współpracowały, zostały jako sponsorzy. W tym roku nie dostaliśmy dotacji od miasta Torunia na piłkę seniorów, tylko na juniorów - wylicza Kosobucki.

- Musimy ostrożnie planować budżet, nie przekraczać wydatków w stosunku do miesięcznych kosztów. Musimy podziękować kibicom, którzy kupili już ok. 200 cegiełek. W znaczący sposób pomaga to funkcjonować na co dzień. Indywidualne wpłaty kibiców pokazują, że wprawdzie zaczynamy niemal od zera, ale kibice wciąż są z nami. W przyszłym roku chcemy wystąpić o dotację do miasta o wsparcie piłki seniorskiej. W końcu mamy też Klub Biznesu Elany Toruń, gdzie nasi sponsorzy i partnerzy zapraszają swoich współpracowników - opowiada Dominik Kosobucki, kierownik drużyny Elana II Toruń.

Dominik Kosobucki dodaje, że podczas spotkań Klubu Biznesu, uczestnicy dostają pełen raport, z którego dowiadują się, na co klub przeznacza pieniądze. Wpłaty od kibiców i sponsorów pozwoliły na zakup potrzebnego sprzętu, w tym m.in. murawy trawiastej boiska przy ul. 63 Pułku Piechoty, odżywek medycznych dla pierwszego zespołu, wyposażenie siłowni itd..

Elana Toruń sprzedaje cegiełki i koszulki. Mają poprawić budżet

Przy okazji starcia z Pomorzaninem Serock, Elana Toruń zaprezentowała też koszulki wyjazdowe na trwający sezon. Koszt takiej koszulki to 150 złotych, z czego całość zostanie przeznaczona na cele organizacyjne Fundacji Akademia Piłkarska Elana Toruń. Jak otrzymać taką niezwykłą pamiątkę? Są dwie możliwości:

  • Przyjście do biura klubu przy ul. 63 Pułku Piechoty 47/61 wyrażając chęć nabycia koszulki, podając jej rozmiar i wpłacając 100 zł jako zaliczkę.
  • Napisanie na email: d.kosobucki@elanatorun.com, rozmiar koszulki + przyjście do biura klubu i wpłacenie zaliczki poprzez przelew na konto: 76 9550 0003 2111 0201 0179 0001 w tytule wpisując „imię i nazwisko i zaliczka koszulka”. Potwierdzenie przelewu powinno się załączyć w wiadomości e-mail.

- Nadal w sprzedaży są cegiełki wsparcia Elany Toruń. Możemy je zakupić w biurze klubu od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 16:30 bądź od 16:30 do 19:30 w sklepiku klubowym. Dostępna jest także opcja zakupu poprzez przelew (76 9550 0003 2111 0201 0179 0001) w tytule wpisując imię i nazwisko i nr telefonu na który będziemy mogli się kontaktować, w celu uzgodnienia odbioru bądź wysłania cegiełki - wyjaśnia Marcin Lewicki, nowy rzecznik klubu. Koszulki prezentujemy poniżej.

Elana Toruń sprzedaje koszulki. Kibice mogą wesprzeć klub

i

Autor: materiały prasowe Elany Toruń Elana Toruń sprzedaje koszulki. Kibice mogą wesprzeć klub

Kto odpowiada za Elanę II Toruń?

Sprawdziliśmy, jak obecnie wygląda sztab szkoleniowy rezerw Elany, które walczą o awans do 4. Ligi. - W sztabie szkoleniowym pierwszym trenerem jest Rafał Więckowski, jego asystentem jest Łukasz Matys, a trenerem bramkarzy Rafał Krzywania. Trenerem przygotowania motorycznego został Damian Lenkiewicz, fizjoterapeutką Natalia Więckowska, kierownikiem jestem ja - wylicza Dominik Kosobucki.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Elana Toruń - Victoria Lisewo, zaproszenie na mecz

Elana Toruń do spotkania z drużyną z Lisewa przystąpi jako lider rozgrywek. Wszystko dzięki wypracowanej w rundzie jesiennej przewadze. Victoria zajmuje 12-te miejsce i w 16-stu spotkaniach zgromadziła 16 punktów (torunianie mają ich 34). W ostatnim meczu nasi najbliżsi rywale zremisowali u siebie 1:1 z Wojownikiem Wabcz. W pierwszym spotkaniu tych dwóch drużyn (które odbyło się na początku sezonu, 21 sierpnia), Elana wygrała w Lisewie 4:0. Czy teraz będzie podobnie? Nikt nie ma wątpliwości, że to podopieczni Rafała Więckowskiego są zdecydowanym faworytem meczu.

Cegiełki znajdują swoich właścicieli. Przypomnijmy, że uprawniają one do pierwszeństwa w wejściu na stadion. Kolejni chętni kibice muszą kupić tzw. "kamyczki" wsparcia (mini cegiełki) w kwocie 6 zł do młodszych kibiców i 8 zł dla dorosłych. Oczywiście każdy kibic będzie mógł wrzucić większą kwotę na wsparcie w codziennym funkcjonowaniu, jak i w dalszym rozwój Elany. Początek sobotniego meczu o godzinie 15:00.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Chodzisz na mecze Elany Toruń?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE