Zasłużony klub z Torunia oficjalnie ogłasza upadłość. "Z wielkim bólem..."

2021-12-23 17:50
Elana Toruń
Autor: archiwum portalu se.pl Elana Toruń oficjalnie ogłasza upadłość. Nie będzie meczów na wiosnę / Zdjęcie ilustracyjne

Elana Toruń nie zagra na wiosnę w 3. Lidze. Klub potwierdził, że ziścił się czarny scenariusz. Problemy finansowe przytłoczyły go na tyle, że władze nie widzą już szans na pozytywny zwrot akcji. Oficjalny komunikat pojawił się tuż przed Wigilią. Takiego prezentu kibice z pewnością nie chcieli dostać pod choinkę.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy was na portalu Super Express Toruń o znajdującej się pod ścianą Elanie Toruń. Prezes Maciej Chrzanowski mówił w rozmowie z naszym serwisem, że trzeba się przygotować na scenariusz, w którym drużyna nie przystąpi do wiosennej części sezonu 2021/22. Zarząd dał sobie jeszcze kilka dni na sondowanie możliwości, ale szanse na pozytywne rozwiązanie były niewielkie. W czwartek (23.12.2021) pojawił się oficjalny komunikat Elany, któy rozwiewa wszelkie wątpliwości. Ze sportowej mapy grodu Kopernika znika zasłużony klub.

Czytaj też: Korupcyjna oferta dla policjantów z Torunia. Duża akcja służb na obrzeżach starówki

Elana Toruń ogłasza upadłość. Nie będzie meczów na wiosnę

Komunikat "Żółto-Niebieskich" pojawił się w czwartek, wczesnym popołudniem. - Z ogromnym smutkiem, zawiadamiamy, że mimo ogromnego zaangażowania naszych zawodników, trenerów, kibiców, właścicieli, pracowników i sympatyków w akcję „Ratujmy Elanę”! , poszukiwania strategicznego inwestora dla Toruńskiego Klubu Sportowego zakończyły się niepowodzeniem. Mimo ogromnego wysiłku wielu osób nie udało nam się znaleźć osoby, czy firmy, która chciałaby nabyć pakiet właścicielski. Ratując Elanę, przeprowadziliśmy szereg działań naprawczych takich jak redukcja kosztów działalności, czy restrukturyzacja. Pozyskaliśmy 46 lokalnych firm, które stały się sponsorami klubu. Jednak mimo tych działań oraz stałego wsparcia ze strony właścicieli, nie jesteśmy w stanie zapewnić Elanie Toruń płynności finansowej - przyznali przedstawiciele zarządu.

- Dlatego z wielkim bólem, kierując się odpowiedzialnością, by nie pogłębiać i tak trudnej sytuacji finansowej klubu, informujemy o zaprzestaniu kontynuowania uproszczonego postępowania o zatwierdzenie układu. Wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję #Ratujmy Elanę! Właścicielom, sponsorom, pracownikom i kibicom, bardzo dziękuję za Wasz czas, zaangażowanie, wysiłek i wielkie serce do walki. To był wielki zaszczyt grać z Wami w jednej drużynie - czytamy w komunikacie Elany Toruń.

Wiele wskazuje na to, że w miejsce klubu powstanie Fundacja Elany Toruń, której priorytetem jest szkolenie młodzieży. To na niej ma się opierać przyszłość toruńskiej piłki. O kolejnych krokach będziemy informować w naszym serwisie. Tymczasem ku pokrzepieniu serc, poniżej zamieszczamy galerię z pamiętnego meczu Elany Toruń z Widzewem Łódź.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Sonda
Czy lubisz piłkę nożną?
Marcin Gortat zawodnikiem amatorskiej ligi w Toruniu. Hit transferowy!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE