Elana Toruń - Olimpia Elbląg: Beznadziejny mecz drużyny Ariela Jakubowskiego. Trzy punkty dla gości [RELACJA, ZDJĘCIA]

2019-08-10 18:50

Elana Toruń kontra Olimpia Elbląg, czyli rewanż za ostatnią kolejkę sezonu 2018/19. Wówczas goście pozbawili "Żołto-Niebieskich" awansu na zaplecze Ekstraklasy. Teraz podopieczni Ariela Jakubowskiego chcieli nawiązać do udanej inauguracji. Zapraszamy na relację portalu ESKA INFO Toruń!

Niespełna 1000 widzów przyszło na stadion im. Grzegorza Duneckiego, aby zobaczyć drugie domowe zwycięstwo Elany Toruń. Do grodu Kopernika przyjechało również ok. 60 kibiców z Elbląga. Czekaliśmy na dobre widowisko!

Elana Toruń - Olimpia Elbląg, relacja

Początek meczu niestety nie był zbyt ciekawy. Obie drużyny miały problemy z płynną grą. W 21. minucie Olimpia zdołała wywalczyć rzut wolny z lewej strony boiska. Piłkę "za kołnierz" Michałowi Nowakowi wrzucił Damian Szuprytowski i goście objęli prowadzenie.

Elana w pierwszej połowie wyglądała po prostu fatalnie. Akcje się nie kleiły, zagrożenia bramki Madejskiego praktycznie nie było. Pierwszy celny strzał to 37. minuta i uderzenie z 35 metrów Patryka Urbańskiego. Siedem minut później Damian Szuprytowski wykończył bardzo ładną akcję Olimpii Elbląg. Goście prowadzili 2:0 i spokojnie kontrolowali przebieg meczu.

Trener Ariel Jakubowski próbował reagować i już w przerwie zmienił bezproduktywnego Bartosza Machaja. Na murawie pojawił się Przemysław Mycan. Elana wyglądała ciut lepiej, ale brakowało konkretów. W 54. minucie z dystansu próbował Mariusz Kryszak, ale wyraźnie się pomylił.

Druga połowa mijała w ślamazarnym tempie. Wyróżnić możemy jedynie niecelne uderzenia Przemysława Mycana, Mariusza Kryszaka, Damiana Lenkiwicza oraz Kacpra Jóźwickiego. Olimpia Elbląg miała spotkanie pod pełną kontrolą i spokojnie dowiozła dwubramkowe prowadzenie do końca.

O tym meczu kibice Elany będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Ariel Jakubowski musi wyciągnąć odpowiednie wnioski, bo jego zespół obrał kurs w kierunku strefy spadkowej.

Elana Toruń - Olimpia Elbląg 0:2 (Szuprytowski 21', 42')

Elana Toruń: Nowak - Andrzejewski, Bierzało, Urbański (Stryjewski), Świeciński - Onsorge, Kryszak - Kościelniak, Machaj (46' Mycan), Kołodziej (Lenkiewicz) - Boniecki (Jóźwicki)

Olimpia Elbląg: Madejski - Sedlewski, Lewandowski, Wenger, Balewski - Demianiuk (Brychlik 71'), Żołądź, Kuczałek, Ryk (89' Krasa) – Szuprytowski – Miller

Sędzia: Maciej Pelka (Poznań)

Widzów: ok. 950

Damskie i męskie perfumy, kosmetyki do makijażu i akcesoria w super cenie! Sprawdź oferty na Douglas promocje.