Przed meczem Elana Toruń - Siarka Tarnobrzeg

Autor: fot. Konrad Marzec/ESKA INFO Toruń Przed meczem Elana Toruń - Siarka Tarnobrzeg

Elana Toruń - Siarka Tarnobrzeg: Pokaz charakteru i skuteczności torunian! [RELACJA]

2019-04-13 16:59

Co to był za mecz! Elana Toruń mierzyła się z Siarką Tarnobrzeg i potrzebowała trzech punktów, aby nadal trzymać bezpośredni kontakt z czołówką 2 ligi. Goście z kolei walczą o uniknięcie degradacji i każde "oczko" jest dla nich na wagę złota. To było szalone spotkanie, pełne zwrotów akcji!

Swoje urodziny świętował w sobotę Wojciech Onsorge. Stoper Elany Toruń zrobił sobie piękny prezent i strzelił arcyważnego gola dla swojej drużyny. Konfrontacja z Siarką Tarnobrzeg miała dostarczyć gigantycznych emocji i tak było. Ostatecznie triumfowali gospodarze w stosunku 4:2! Na liście strzelców znaleźli się również Maciej Stefanowicz, Krzysztof Wołkowicz i Filip Kozłowski. Dla gości trafiał tylko Kamil Radulj.

Elana Toruń - Siarka Tarnobrzeg, relacja

Zaczęło się inaczej niż w ostatnich meczach "Żółto-Niebieskich". Zarówno w Siedlcach jak i z Błękitnymi - to rywale szybko otwierali wynik. Tym razem już w drugiej minucie ładną szarżą popisał się Kordian Górka. Boczny obrońca Elany został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Maciej Stefanowicz. Uderzenie nie było idealne, ale Hieronim Zoch nie zdołał odbić piłki. Po dwudziestu minutach był już remis. Niepewność Bartosza Mrozka i zagranie ręką poza polem karnym wykorzystał Kamil Radulj. Idealne uderzenie z rzutu wolnego trafiło w sam róg bramki torunian.

Jeszcze przed przerwą przekonaliśmy się, dlaczego warto było czekać na powrót Krzysztofa Wołkowicza. Skrzydłowy "Żółto-Niebieskich" wykorzystał świetne zagranie w pole karne i do szatni Elana schodziła w dobrych nastrojach.

Tuż po przerwie idealną sytuację na podwyższenie wyniku miał Filip Kozłowski, ale trafił w aluminium. Wydawało się, że gospodarze mają wszystko pod kontrolą, aż tu nagle... rzut karny dla Siarki i czerwona kartka dla Mariusza Kryszaka, który próbował wybijać piłkę z linii bramkowej. Na jego nieszczęście zrobił to ręką. Radulj ponownie wpisał się na listę strzelców i po 64. minutach był remis 2:2.

Kiedy wydawało się, że goście przejęli inicjatywę, nadszedł stały fragment gry w postaci rzutu rożnego. Idealna centra Wołkowicza i idealny strzał głową Onsorge! Jubilat strzelił arcyważnego gola. Na siedem minut przed końcem Siarkę dobił jeszcze Kozłowski, który popisał się fantastycznym rajdem prawą stroną. Wielki sezon naszego napastnika! Ma już na koncie czternaście trafień.

Elana doskoczyła w tabeli 2. ligi do trzeciej Olimpii Grudziądz i wciąż jest w grze o awans na zaplecze ekstraklasy. W sobotę, 20 kwietnia podopieczni trenera Góraka zmierzą się w Radomiu z Radomiakiem.

Elana Toruń - Siarka Tarnobrzeg 4:2 (Stefanowicz 2', Wołkowicz, 36', Onsorge 79', Kozłowski 83' - Radulj 22', 64')

Elana: Mrozek - Górka, Kołodziejski, Onsorge, Andrzejewski - Errasti (71' Lenartowski), Kryszak, Stefanowicz, Kościelniak (90' Buławski), Wołkowicz (Dobosz 84') - Kozłowski

Sędzia: Grzegorz Kawałko