Fatalne warunki atmosferyczne. ŚNIEG z deszczem i nie tylko! [PROGNOZA POGODY]

2019-12-02 7:16 Konrad Marzec
Fatalne warunki atmosferyczne. ŚNIEG z deszczem i nie tylko! [PROGNOZA POGODY]
Autor: CC Pexels.com / Pixabay Fatalne warunki atmosferyczne. ŚNIEG z deszczem i nie tylko

Zaczynamy nowy tydzień i nie mamy dobrych wieści dotyczących prognozy pogody dla Torunia i okolic. Poniedziałek przyniesie fatalne warunki atmosferyczne, które dadzą się we znaki nie tylko kierowcom. Meteorolodzy alarmują - zima coraz mocniej zagląda do naszego regionu...

W weekend nie doświadczyliśmy opadów śniegu, które wcześniej zapowiadali meteorolodzy, jednak co się odwlecze to nie uciecze. Już w poniedziałek (2 grudnia) możemy się spodziewać trudnych warunków atmosferycznych.

- Na pogodę będzie wpływać niż znad południowo wschodniej części Bałtyku i pozostaniemy w zimnej masie powietrza, która po południu ogrzeje się do 3 stopni Będzie zimno lub bardzo chłodno, a wiatr obniży temperaturę odczuwalną. Zachodni wiatr będzie w ciągu dnia dość silny i porywisty, osiągający chwilami prędkość do 40 km/h. Pod koniec dnia ciśnienie atmosferyczne zacznie rosnąć, a warunki biometeorologiczne pozostaną niekorzystne. W ciągu dnia chmury będą zdecydowanie dominować nad słońcem i czasami możliwy jest deszcz ze śniegiem - przekazuje Rafał Maszewski, autor serwisu pogodawtoruniu.pl.

Uwaga kierowcy - stan nawierzchni nie będzie zbyt dobry. Weźcie to pod uwagę i jedźcie bezpiecznie!

Prognoza pogody. W Toruniu szykuje się ciężki tydzień

W nocy z poniedziałku na wtorek przyjdzie solidny mróz - w granicach -4/-3 stopnie. 3 grudnia w ciągu dnia na termometrach zobaczymy jedynie delikatny plus. Dodatkowo wieczorem pojawi się śnieg z deszczem.

Kolejne dni to delikatne ocieplenie, ale w towarzystwie nieprzyjemnej mżawki. Kiedy poprawa pogody? Najpewniej w okolicach weekendu. Aktualizacje w prognozach znajdziecie na ESKA INFO Toruń.