Festiwal Wisły 2022: Program, atrakcje, plan wydarzeń. Na nudę nie będziemy narzekać

i

Autor: Festiwal Wisły Festiwal Wisły 2022: Program, atrakcje, plan wydarzeń. Na nudę nie będziemy narzekać

Festiwal Wisły powraca

Festiwal Wisły 2022: Program, atrakcje, plan wydarzeń. Na nudę nie będziemy narzekać

2022-08-11 13:11

Festiwal Wisły 2022 zaprasza do Włocławka i Torunia. W dniach 12-15 sierpnia podczas Festiwalu Wisły będziemy mogli skosztować pysznych potraw, pobawić się na koncertach, dopingować uczestników i spędzić miło czas. Znamy szczegółowy program tegorocznego Festiwalu Wisły. Zobaczcie, jakie atrakcje czekają na torunian, mieszkańców Włocławka i gości. Szczegóły na se.pl.

Festiwal Wisły 2022. Kiedy startuje?

Festiwal Wisły 2022 to już szósta edycja imprezy, którą pokochali mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego. W dniach 12-15 sierpnia królowa polskich rzek będzie świętować - najpierw we Włocławku, a od 14.08.2022 r. również w Toruniu (pojedyncze wydarzenia również na terenie miejscowości Bógpomóż i Włęcz). - Festiwal nawiązuje do istoty polskiego sukcesu gospodarczego w Złotym Wieku, gdy Wisła była największym traktem handlowym świata. To wtedy, w XV-XVII wieku, najwięcej statków, łodzi i tratew pływało Wisłą. Ten ruch na rzece Festiwal Wisły próbuje odtworzyć, wyczarować, by zaprezentować urok „Wisły Żywej” festiwalowej publiczności. W połączeniu z pokazami rzecznego rzemiosła, wiślanymi, nadrzecznymi kulinariami, odpowiednio dobraną muzyką, darmowymi rejsami tradycyjnymi łodziami i statkami rzecznymi oraz absolutnie unikatowymi paradami dziennymi i nocnymi – tworzy rodzaj spektaklu, w którym udział biorą uczestnicy i publiczność. Wisła wraca w wielkim stylu, a doświadczyć tego można podczas każdej kolejnej edycji - czytamy na stronie imprezy.

Czytaj też: 13. Bella Skyway 2022 w Toruniu. Zmiany w organizacji ruchu i utrudnienia dla mieszkańców

Festiwal Wisły 2022 - program imprezy. Moc atrakcji dla uczestników

Darmowe rejsy po rzece, koncerty z pieśniami szantowymi, targi tradycyjnych produktów, pyszne jedzenie, regaty na Wiśle, parada wzdłuż Bulwarów kilkudziesięciu statków i łodzi biorących udział w największym w Polsce zlocie tradycyjnych jednostek rzecznych i wiele więcej - takie propozycje mają dla uczestników Festiwalu Wisły jego organizatorzy. Królowa rzek świętuje w dniach 12-15 sierpnia. Początek o godzinie 11:00 we Włocławku, a zakończy się to wszystko koncertem zespołu VELESAR. To ostatnie wydarzenie zaplanowano na 15.08.2022 r., na godzinę 21:00 w Toruniu.

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest w tym miejscu. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w imprezie!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Zagraj w państwa, miasta i rzeki. 20 liter w grze

Pytanie 1 z 20
Państwo, miasto i rzeka na A. Co pasuje?
Bohaterowie z kreskówek myli okna w szpitali dziecięcym w Toruniu i umilali pobyt małym pacjentom

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki