Fontanna przy ul. Chopina w Toruniu została wyremontowana za 100 tysięcy złotych

i

Autor: Marcin Urbański / Urząd Miasta Torunia Fontanna przy ul. Chopina w Toruniu została wyremontowana za 100 tysięcy złotych

Fontanna w centrum Torunia została wyremontowana za 100 tysięcy złotych [Zdjęcia]

2022-07-07 9:42

Toruń: Urząd Miasta informuje, że zakończył się remont fontanny przy ul. Chopina, wykonany w ramach budżetu obywatelskiego. - Prace przy fontannie prowadzone były w kwietniu i maju 2022 r. Ich koszt wyniósł 100 tys. zł - informuje przedstawicielka UMT w komunikacie na głównej stronie miasta.

Fontanna przy ul. Chopina w Toruniu to bardzo charakterystyczny punkt. Znajduje się przed Wydziałem Matematyki i Informatyki. Znana jest doskonale nie tylko studentom, ale i turystom przemierzającym Bydgoskie Przedmieście. - Zakątek ten, dzięki zadaniu pn. „Nowe życie fontanny przed Wydziałem Matematyki i Informatyki”, które zostało wykonane w ramach budżetu obywatelskiego, odzyskał dawny blask - czytamy w komunikacie na stronie UMT. Zobaczcie skromną galerię zdjęć. Fotografie pokazują, jak wyglądało to miejsce przed i po remoncie.

Czytaj też: Zagrożenie dla wpisu Starego Miasta w Toruniu na listę UNESCO? Wiceminister pisze do prezydenta Zaleskiego

- Głównym elementem tego zadania było wyremontowanie fontanny. Zostały zatem zmodernizowane elementy techniczne, w tym wymieniono oświetlenie, wykonano hydroizolację ścian wewnątrz komory, wymieniono zawory oraz szafę energetyczną itp. Sama powierzchnia fontanny została naprawiona i pomalowana na kolor szary - czytamy w komunikacie UMT.

Fontanna przy ul. Chopina w Toruniu wyremontowana. Co tam powstało?

W celu zapewnienia miejsca do relaksu przy wodzie, obok fontanny pojawiły się cztery ławki, renowacji poddano także ławę znajdującą się wzdłuż gazonu. Na otaczającym obiekt trawniku zasadzono krzewy ozdobne: budleję Dawida, jaśminowiec wonny „Snowbelle”, lilak pospolity. W gazonie oraz w dwóch nowych drewnianych donicach pojawiło się 50 bylin - lawenda pachnąca i szczodrzeniec położony.

- Prace przy fontannie prowadzone były w kwietniu i maju 2022 r. Ich koszt wyniósł 100 tys. zł - podsumowuje przedstawicielka UMT.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy lubisz spacerować po toruńskiej starówce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE