Gdzie jest burza? Pogodowe piekło nad Polską. Skwar, pioruny i grad

2021-06-22 10:10
Pogodowe piekło nad Polską. Skwar, pioruny i grad. Gdzie jest burza?
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogodowe piekło nad Polską. Skwar, pioruny i grad. Gdzie jest burza? / Zdjęcie ilustracyjne

Gdzie jest burza w Polsce? We wtorek (22.06.2021) oprócz tropikalnych upałów, musimy się mierzyć także z innymi niebezpiecznymi zjawiskami meteo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega nas m.in. przed burzami z gradem. Na se.pl sprawdzamy dla was, gdzie występuje zagrożenie.

Pogodowe piekło nad Polską. Skwar, pioruny i grad. Gdzie jest burza?

We wtorek (22.06.2021) w godzinach porannych informowaliśmy was na naszym portalu o pogodowym armagedonie, z którym będziemy się mierzyć w najbliższych godzinach. To już nie tylko upał, ale także burze z gradem, które atakują w wielu rejonach Polski. - Prognozowane są burze, którym miejscami towarzyszyć będą ulewne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad - informuje w ostrzeżeniu dla Warszawy Dorota Pacocha, synoptyk IMGW-PIB.

Przeczytaj też: Dziwne zjawisko nad Polską. Spowoduje wielką duchotę! Termometry nie pokażą wszystkiego

Gdzie jest burza w Polsce? Oto aktualne prognozy [22.06.2021]

Jak najłatwiej sprawdzić gdzie jest burza w Polsce? Z pomocą mogą przyjść serwisy łowców burz. Ciekawą mapę znajdziemy na stronie burzoweinfo.pl, która analizuje aktualne ostrzeżenia burzowe. Przydatny radar piorunów pokaże nam, gdzie aktualnie jest największe zagrożenie. Warto też śledzić nasze lokalne serwisy, gdzie na bieżąco informujemy was o niepokojących komunikatach meteo.

Gdzie jest burza w Polsce? To warto wiedzieć

Burze z gradem niosą ze sobą ogromne zagrożenie. Wyładowania atmosferyczne wyglądają efektownie, ale nie wolno bagatelizować problemu. Poniżej zamieszczamy przydatną grafikę, przygotowaną przez ekspertów Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Nie szukajcie schronienia pod drzewami i jeżeli to możliwe - ograniczcie korzystanie z urządzeń elektronicznych! O ewentualnych utrudnieniach będziemy was informować na bieżąco.

Burza - poradnik RCB
Autor: RCB Burza - poradnik RCB

Synoptycy IMGW informują w prognozie pogody na ten tydzień, że burze z gradem zostaną z nami co najmniej do piątku (25.06.2021). Narażeni na te niebezpieczne zjawiska będą przede wszystkim mieszkańcy wschodniej i południowo-wschodniej Polski. Jest szansa, że weekend pod tym względem będzie spokojniejszy. 

Pierwsza wiosenna burza nad Warszawą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE