Pogodowy armagedon w Poznaniu?! Strach się bać. Alert IMGW. [Gdzie jest burza?]

2021-06-22 9:32
Pogodowy armagedon w Poznaniu?! Strach się bać. Alert IMGW. [Gdzie jest burza?]
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Pogodowy armagedon w Poznaniu?! Strach się bać. Alert IMGW. [Gdzie jest burza?]

Gdzie jest burza? Wyładowanie atmosferyczne miały przyjść do Poznania już w poniedziałek, ale ominęły one Poznań. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że we wtorek może być niebezpiecznie. Czy tym razem sprawdzi się prognoza dla Poznania i okolic?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla Poznania i okolic. Nad region nadciągają gwałtowne burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm. Miejscami może padać również grad, a synoptycy przewidują, że porywy wiatru będą osiągać do 90 km/h.

Żółty alert obowiązuje od godz. 12:00 do godz. 19:00 i dotyczy Poznania i okolic. Bardziej niebezpiecznie może być na wschodzie województwa wielkopolskiego. W powiatach gnieźnieńskim, wrzesińskim, słupeckim, konińskim, kolskim, średzkim, tureckim, śremskim, jarocińskim, pleszewskim, kaliskim, gostyńskim, rawickim, krotoszyńskim, ostrowskim i ostrzeszowskim obowiązuje pomarańczowy alert. Burze z gradem mogą tam wystąpić między godz. 12:00, a 24:00.

Czytaj: Piekielny upał to nie wszystko! Może zrobić się niebezpiecznie

Poznań: Gdzie jest burza?

Gdzie jest burza? W sieci nie brakuje stron, które zajmują się analizowaniem danych meteorologicznych i prognozowaniem, gdzie i kiedy w ciągu najbliższej doby mogą pojawić się burze.

Każdego dnia prognozę pogody pod kątem prawdopodobieństwa wystąpienia burz – ich lokalizacji i sił – zamieszcza m.in. portal lowcyburz.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Skywarn Polska – Polscy Łowcy Burz. Na stronie burzoweinfo.pl znajdziemy aktualne ostrzeżenia burzowe, a dzięki radarowi piorunów ze strony widzimy, gdzie aktualnie znajduje się burza.

Pierwsza wiosenna burza nad Warszawą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE