Gdzie na grzyby 2019 - województwo kujawsko-pomorskie. Koniecznie sprawdź te miejsca!

2019-09-27 11:50 KM

Z obecnych warunków atmosferycznych z pewnością cieszą się zapaleni grzybiarze! W województwie kujawsko-pomorskim, podobnie jak w całej Polsce, rusza sezon na grzyby! Sprawdziliśmy dla was gdzie ich szukać w Toruniu i okolicach!

Rok 2018 nie był dla grzybiarzy zbyt łaskawy, ale w tym roku ma być zdecydowanie lepiej. Reporter Radia ESKA Mariusz Luda, który jest zapalonym grzybiarzem przekazuje z radością, że z dnia na dzień jest coraz lepiej.

Sezon na grzyby 2019. Gdzie na grzyby w woj. kujawsko-pomorskim?

- Na trasie Toruń - Bydgoszcz, wzdłuż DK nr 10 natrafiłem na koźlarze i prawdziwki - opowiada nam Mariusz Luda. - Widać, że grzybów w regionie jest coraz więcej, a wraz z nimi przybywa również handlowców, od których można je kupić - dodaje.

Gdzie jeszcze można natrafić na grzyby? Hobbyści polecają nam takie rejony województwa kujawsko-pomorskiego:

- pow. sępóleński
- lasy w okolicach Cierpic
- lasy w okolicach Zalewu Koronowskiego
- okolice Torunia - Obrowo, Osiek, Silno
- Trasa Toruń - Bydgoszcz, wzdłuż DK nr 80 i DK nr 10 przez Solec Kujawski (koźlarze i prawdziwki)
- lasy na tzw. Glinkach
- powiat świecki
- Mała i Wielka Nieszawka + Łysomice (prawdziwki i czarne łebki)
- powiat żniński - w głębi lasów (kanie, borowiki, podgrzybki, gołąbki, maślaki)

Jesteście fanami jesiennego grzybobrania? Macie swoje ulubione lokalizacje w województwie kujawsko-pomorskim? Podzielcie się nimi na Facebooku ESKA INFO Toruń! Czekamy na wasze spostrzeżenia i cenne rady! Nie wahajcie się przesyłać do nas zdjęć ze swoimi "łupami". Z przyjemnością stworzymy z nich fajną galerię!

Eksperci od pogody przewidują, że w kolejnych dniach opady deszczu nie ustąpią. Wielu krzywi się na samą myśl, ale grzybiarze powinni być zadowoleni.