Gnał jak wariat przez powiat inowrocławski. "To piraci drogowi wiozący śmierć" [WIDEO]

2019-12-03 15:54 EITOR
Gnał jak wariat przez powiat inowrocławski. To piraci drogowi wiozący śmierć
Autor: KPP w Inowrocławiu Gnał jak wariat przez powiat inowrocławski. "To piraci drogowi wiozący śmierć"

Patrol Ruchu Drogowego z Inowrocławia w ramach działań grupy SPEED „namierzył” pirata drogowego. Kierowca jechał po drodze krajowej 15F z prędkością ponad 180 km/h i jak podkreślają funkcjonariusze - "wiózł śmierć". Zatrzymanemu grozi nawet 5 lat więzienia.

W minioną sobotę (30 listopada), ok. godz. 8:45 patrol WRD działający w ramach grupy SPEED, zauważył kierującego samochodem marki Mazda, który jadąc przez Latkowo drogą krajową 15F, przekroczył dozwoloną prędkość o 80km/h. Uwagę policjantów zwróciło jeszcze coś innego - pojazd jechał bez świateł.

- Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 25-letniego mężczyznę z województwa dolnośląskiego. Podczas kontroli funkcjonariusze ustalili, że kierowca miał cofnięte uprawnienia do kierowania oraz miał zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do sierpnia 2020 roku - relacjonuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

Kierowca został ukarany za przekroczenie prędkości i jazdę bez świateł mandatami karnymi w wysokości 600 zł. Jednak to nie koniec kłopotów 25-letniego kierowcy. Mężczyzna odpowie również za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i prowadzenie pojazdu mechanicznego po cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

- Kara jaka mu grozi to nawet 5 lat więzienia. Lekkomyślność na drodze niektórych uczestników ruchu nie zna granic. Prędkość jaką osiągają swoimi samochodami nie pozostawia złudzeń, że to piraci drogowi wiozący śmierć - przekazuje dobitnie asp. szt. Drobniecka.