Policyjny nalot na "dziuplę" koło Torunia! W środku tajemnicze BMW i mnóstwo SKARBÓW

2021-03-29 15:06
Policyjny nalot na dziuplę koło Torunia! W środku było mnóstwo skarbów
Autor: KPP w Inowrocławiu Policyjny nalot na "dziuplę" koło Torunia! W środku było mnóstwo skarbów

Okolice Torunia: Kryminalni z Inowrocławia uderzyli w nielegalną działalność samochodową. W podgniewkowskim lesie policjanci odkryli „lewy” warsztat, gdzie trafiały kradzione samochody z Polski i Niemiec. - Tam zabezpieczone zostały cztery pojazdy i znaczne ilości części samochodowych. Śledztwo trwa - przekazuje nam asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu.

Policyjny nalot na "dziuplę" koło Torunia! Była pełna SKARBÓW 

Inowrocławscy policjanci Wydziału Kryminalnego, którzy zajmują się zwalczaniem samochodowej przestępczości uzyskali informację o miejscu pod Gniewkowem, gdzie mogą znajdować się kradzione pojazdy. W ubiegłym tygodniu kryminalni wspólnie z policjantami z Gniewkowa przeczesali teren leśny i tam odkryli pomieszczenia między innymi zaadaptowane na warsztat samochodowy. Nie był to jednak warsztat naprawczy, a miejsce w którym policjanci ujawnili samochody w trakcie rozbiórki i liczne części samochodowe. - W „dziupli” policjanci zabezpieczyli cztery samochody marki BMW, Audi i dwa marki Ford oraz znaczne ilości części samochodowych - informuje nas asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowroclawiu. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Przeczytaj też: Kruszwica. Zosia i Nadia URATOWAŁY mu ŻYCIE! Posypały się gratulacje i pochwały

- Dwa z tych pojazdów, jak ustalili policjanci, były skradzione na terenie Niemiec i dwa na terenie kraju. Ponadto wśród części kryminalni ujawnili także takie, które pochodzą od innych skradzionych pojazdów na terenie Niemiec oraz Polski. To części od samochodów głównie marki Mercedes i Ford. Do sprawy został zatrzymany wówczas właściciel posesji, 60-letni mężczyzna, który zajmował się rozbiórką pojazdów „z zamiłowania”. Mężczyzna usłyszał pięć zarzutów dotyczących umyślnego paserstwa polegającego na ukrywaniu pojazdów, podzespołów i elementów pojazdów, które pochodziły z przestępstwa - przekazuje nam asp. szt. Drobniecka.

Mężczyzna doprowadzony do oskarżyciela został objęty policyjnym dozorem. Ma też zakaz opuszczania kraju. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli mężczyźnie dwa pojazdy. - Z uwagi na mienie znacznej wartości, kara wobec podejrzanego zaostrza się. Może on spodziewać się kary więzienia do 10 lat - przekazuje oficer prasowy KPP Inowrocław.

Kilka dni temu kryminalni kontynuowali działania w ramach tego samego śledztwa. Uzyskali bowiem nowe informacje o jeszcze dwóch miejscach na terenie gminy Gniewkowo, gdzie miały być ukryte podzespoły samochodowe pochodzące z przestępstwa. Wytypowane pomieszczenia gospodarcze zostały przez policjantów  przeszukane. Kryminalni natrafili w nich na liczne podzespoły samochodowe oraz części i tablice rejestracyjne. - Jeszcze na miejscu działań policjanci ustalili, że cały ten asortyment pochodzi od utraconych w Polsce i na terenie Niemiec samochodów. Śledztwo w tej sprawie trwa nadal i ma charakter rozwojowy - podsumowuje policjantka z Inowrocławia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Matka zabiła dwójkę dzieci. Tragedia pod Inowrocławiem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE