Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Grand Prix Polski w Toruniu. Łaguta wygrał na Motoarenie. Zdjęcia kibiców i zawodników

Grand Prix Polski w Toruniu: Łaguta królem speedwaya! Zdjęcia kibiców z trybun

2021-10-03 0:36

Grand Prix Polski w Toruniu: Artiom Łaguta zapewnił sobie tytuł mistrza świata. Bartosz Zmarzlik robił co mógł, ale to zawodnik Betard Sparty Wrocław nałożył koronę króla czarnego sportu. Zawody obserwował komplet widzów. Fani wspaniale bawili się na Motoarenie. Zobaczcie zdjęcia z trybun na se.pl!

Grand Prix Polski w Toruniu. Łaguta królem żużla! Sobota na Motoarenie

Po nieco rozczarowującej, 10. rundzie cyklu SGP 2021, w sobotę (2.10.2021) mieliśmy zdecydowanie więcej emocji. Komplet widzów obserwował zaciętą rywalizację. W półfinale mistrzostwo świata zapewnił sobie Artiom Łaguta, który w koncertowym stylu pokonał Bartosza Zmarzlika. Polak wprawdzie wszedł do finału i wygrał sobotnie zawody, ale najszczęśliwszy był Rosjanin. Chociaż nie mógł posłuchać hymnu swojego kraju (oficjalnie jedzie bez flagi), to i tak napisał piękną historię. To pierwszy mistrz świata rodem z Azji. Srebro zawisło na szyi Zmarzlika, a brąz padł łupem Emila Sajfutdinowa. Warto też odnotować trzecie miejsce w zawodach Macieja Janowskiego, który tym samym zaliczył drugie podium w ciągu dwóch dni. W klasyfikacji generalnej był piąty. Zobaczcie piękne zdjęcia z Motoareny. Materiały zawierają zarówno fotografie kibiców, jak również unikalne ujęcia z dekoracji i walki na torze.