Groza na krańcu świata w Toruniu. Strach przyjdzie po zmroku

i

Autor: Facebook / KoŃcÓwa / CC Unsplash.com / licencja Creative Commons Groza na krańcu świata w Toruniu. Strach przyjdzie po zmroku

Horrory!

Groza na krańcu świata w Toruniu. Strach przyjdzie po zmroku

2023-06-26 9:24

Horror w Toruniu - taki scenariusz będzie "grany" przez cztery noce w pubie KoŃcÓwa, czyli w odświeżonej wersji lokalu Koniec Świata. Wszystko za sprawą klasyka kina grozy, który zagości w tym miejscu w ramach festiwalu 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze. Widzowie zobaczą cenione obrazy z lat 80-tych.

21. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze startuje we wtorek (27 czerwca 2023 r.). Organizatorzy przygotowali m.in. nie lada gratkę dla fanów kina grozy. Cztery noce z klasykami horroru w pubie KoŃcÓwa, brzmią jak dobry plan dla tych, którzy lubią się bać po zmroku. Z początku miejscem projekcji miały być ruiny Zamku Krzyżackiego w Toruniu, ale plany uległy zmianie. Widzowie są zaproszeni do nowej wersji pubu Koniec Świata, przy ul. Podmurnej 4/6. 

Kino grozy na Tofifest 2023. Dyrektorka opowiada o szczegółach

Dyrektorka festiwalu Tofifest Katarzyna "Kafka" Jaworska" podkreśliła w rozmowie z "Super Expressem", że horrory to jeden z jej ulubionych gatunków filmowych i potrafi się przy nich zrelaksować. To właśnie m.in. dlatego klasyki kina grozy zagoszczą w 2023 roku w kinie plenerowym.

- Może niektórych to zaskoczy, ale uwielbiam horrory, przy niczym tak nie wypoczywam. Najbardziej cenię sobie te najstarsze, ponieważ nie każdy remake się udaje, tylko niektóre. Będą u nas kultowe horrory. Obejrzymy "Coś", którego się do dziś boję, pojawi się też "Laleczka Chucky" i "Piątek trzynastego". Chcieliśmy zadbać o to, aby sceneria podkreśliła klimat grozy - powiedziała nam "Kafka" Jaworska.

Anna Stawowska z biura prasowego MFF Tofifest podkreśla, że zmiana miejsca na KoŃcÓwę wpłynie pozytywnie na klimat grozy, obecny podczas pokazów. Poniżej prezentujemy szczegółowy harmonogram. Zobaczcie, co nas czeka przez te 4 dni:

  • 27.06.2023 - "Coś" - start g.22:30
  • 28.06.2023 - "Christine" - start 22:30
  • 29.06.2023 - "Koszmar z ulicy Wiązów" - start 22:30
  • 30.06.2023 - "Piątek Trzynastego" - start 22:30, "Laleczka Chucky" - start 23:59

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy lubisz festiwal filmowy Tofifest?