Pies bohaterem akcji

Groza w gminie Piotrków Kujawski. 21-latek podpalił dom! Wytropił go owczarek Roli [ZDJĘCIA]

2022-12-06 12:06

Piotrków Kujawski: 21-letni podpalacz został szybko ujęty przez policjantów z Radziejowa (woj. kujawsko-pomorskie). Pies służbowy bardzo szybko wpadł na trop podejrzanego i doprowadził do miejsca zamieszkania mężczyzny. - Zatrzymanemu grozi do 5 lat więzienia - przekazuje asp. szt. Marcin Krasucki z KPP Radziejów.

Oficer prasowy radziejowskiej komendy informuje nas, że do niebezpiecznego zdarzenia doszło poniedziałkowej nocy (5 grudnia 2022 r.) w jednej z miejscowości w gminie Piotrków Kujawski. To właśnie tam doszło do podpalenia niezamieszkałej posesji. Właścicielka wyceniła straty na około 10000 złotych. - Na miejsce ściągnięto dyżurującego przewodnika z psem tropiącym z Inowrocławia. Owczarek Roli podjął ślad i po kilkuset metrowym tropieniu, doprowadził do posesji, zamieszkałej przez 21-latka - wyjaśnia asp. szt. Marcin Krasucki, oficer prasowy KPP Radziejów.

Piotrków Kujawski: 21-latek podpalił dom. Grozi mu 5 lat więzienia

Policjant z Radziejowa dodaje, że na miejscu podpalenia pracowali miejscowi funkcjonariusze i biegły z dziedziny pożarnictwa. Zabezpieczyli ślady, które powiązali z mężczyzną mieszkającym tam, gdzie doprowadził ich pies.

- 21-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Mężczyzna usłyszał zarzut umyślnego zniszczenia domu i jego wyposażenia poprzez podpalenie. Czyn ten zagrożony jest karą od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności - podsumowuje asp. szt. Krasucki. Pod tekstem zamieszczamy galerię z miejsca zdarzenia i akcji z udziałem psa tropiącego.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy podpalacze powinni być badani przez psychiatrę?
Podpalił dom, w którym spała jego żona z synkiem

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki