Do Torunia przyjedzie Marina Abramović!

i

Autor: fot. Facebook.com/MarinaxAbramovic Do Torunia przyjedzie Marina Abramović!

Ikona performance'u pojawi się w Toruniu! [AUDIO]

2018-09-19 13:18

Ikona performance'u w Centrum Sztuki Współczesnej. "Do czysta" to wystawa poświęcona półwieczu działalności artystycznej Mariny Ambramović.

Artystka z Serbii pojawi się w Toruniu 8 marca. Osobiście otworzy wystawę pt. "Do czysta", która będzie poświęcona jej twórczości. To nie było jednak proste przedsięwzięcie - mówi Wacław Kuczma - dyrektor CSW w materiale dziennikarki Radia ESKA, Marty Łazarskiej.

Wystawa ukaże nam 50 lat działalności artystki, zawarte w 120 pracach różnego typu - mówi Paulina Kuhn, koordynatorka projektu.

Ikona performance'u pojawi się podczas wernisażu wystawy. Wszystko to w ramach projektu "The Cleaner", który popularyzuje sztukę Abramović wśród społeczności europejskiej. Wystawę będzie można zobaczyć jeszcze w 3 miastach - Sztokholmie, Humlebak i Bonn. W Toruniu będzie gościła do 11 sierpnia.


>>> Dziewczyna z Czernikowa zachwyciła jurorów programu "The Voice of Poland"! [WIDEO]

Zobacz też: Wyjątkowa lekcja historii w Toruniu. Co nam dała niepodległość Polski? [FOTO, AUDIO]

#TOWIDEO

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE