Szpital Miejski w Toruniu

i

Autor: M.Witt-Ratowska

Ważne

Wirusy szaleją w Toruniu i okolicach. Szpitale wprowadzają zmiany

2023-11-29 15:09

W Toruniu i okolicach rośnie ilość zachorowań na infekcje wirusowe. Problemem jest m.in. wracający z dużą siłą koronawirus SARS-CoV-2. W związku z tym Szpital Miejski wprowadza zmiany, z którymi powinni się zapoznać pacjenci i odwiedzający.

Szpital Miejski w Toruniu wprowadza zmiany dotyczące odwiedzin pacjentów przebywających w placówce. Odbywają się one w godzinach 13 - 14 i 16 - 17. - Aby zobaczyć kogoś bliskiego na oddziale intensywnej opieki medycznej, hematologii czy transplantacji szpiku potrzebna będzie zgoda koordynatora. Lekarze zalecają używanie maseczek ochronnych podczas spotkań z pacjentami - ustaliła reporterka Radia ESKA Toruń, Renata Grudzińska. Czas odwiedzin wynosi 15 minut, lecz za zgodą koordynatora oddziału lub lekarza dyżurującego może zostać wydłużony do pół godziny.

Zmiany mamy również w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Rydygiera. Czas odwiedzin wyznaczono na godziny 15.00 - 17.00 w dni powszednie oraz w godzinach 10.00 - 12.00 w soboty i niedziele. Jednego pacjenta może odwiedzić nie więcej niż jedna osoba, chyba że ordynator lub lekarz dyżurny wyrazi zgodę na więcej. Niskie temperatury sprawiają, że nasza odporność jest obniżona. Warto zachować względy bezpieczeństwa. Jeśli czujemy, że łapie nas infekcja, to warto rozważyć rezygnację z odwiedzin w szpitalach.