Janusz Dzięcioł NIE ŻYJE. Koszmarny wypadek pod Grudziądzem. Nowe ZDJĘCIA

2019-12-06 15:07 KM
Janusz Dzięcioł nie żyje. Zdjęcie z wypadku
Autor: Lampkowski/se.pl Janusz Dzięcioł nie żyje. Zdjęcie z wypadku

W śmiertelnym wypadku pod Grudziądzem zginął Janusz Dzięcioł - szef straży miejskiej w Świeciu nad Wisłą, poseł na Sejm VI i VII kadencji - poinformował reporter radia ESKA. Miał 65 lat, niebawem miałby 66. urodziny. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym, samochód zmarłego uderzył w pociąg.

Do zdarzenia doszło w piątek (6 grudnia) przed godziną 9. Niestety - jest to śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Białym Borze pod Grudziądzem. Jedna osoba nie żyje. Auto wjechało pod nadjeżdżający pociąg relacji Grudziądz-Toruń.

Były utrudnienia w ruchu wzdłuż DK 55. Wstrzymano kursowanie pociągów. Akcja trwała ok. 2 godzin.​ Strażacy rozcięli karoserię, aby uwolnić kierującego "osobówką". Niestety - 65-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego zmarł.

Big Brother. Gdzie jest dom Wielkiego Brata? [MAPA]

Wypadek pod Grudziądzem. Nie żyje Janusz Dzięcioł

Reporter Radia ESKA z Grudziądza ustalił, że śmiertelna ofiara to Janusz Dzięcioł - 65-letni szef straży miejskiej w Świeciu nad Wisłą, poseł na Sejm VI i VII kadencji, zwycięzca I edycji Big Brothera. 

- O godzinie 8:40 na przejeździe kolejowo-drogowym koło Grudziądza pod pociąg relacji Toruń Główny - Grudziądz pomimo czerwonych świateł wjechał samochód osobowy. Komisja ustali, co spowodowało, że pomimo sygnału zabraniającego wjazdu doszło do zdarzenia. W wypadku zginął kierowca samochodu. Nikt z pasażerów ani obsługi pociągu nie został ranny - przekazał portalowi polsatnews.pl Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Na miejscu wypadku był sołtys miejscowości Biały Bór - Jerzy Czapla. Na początku nie wiedział, kto był kierowcą samochodu:

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.