Kaczyński podrzucił Rydzyka limuzyną do kościoła. Ważny powód. Reszta czekała

2020-08-08 21:40
Ale sobie spijają z dziobków! Rydzyk OBSYPAŁ komplementami Kaczyńskiego
Autor: SUPER EXPRESS (2) Ale sobie spijają z dziobków! Rydzyk OBSYPAŁ komplementami Kaczyńskiego

Tak wygląda sojusz tronu z ołtarzem w praktyce. Jarosław Kaczyński partyjną limuzyną zajeżdża pod posiadłość ojca Tadeusza Rydzyka. Duchowny i partyjny lider razem jadą na uroczysta mszę, gdzie już na nich czekają członkowie rządu Rzeczpospolitej. Nie od dziś wiadomo, że najważniejsi goście na ważne uroczystości przyjeżdżają jako ostatni.

Kaczyński podrzucił Rydzyka na mszę do kościoła 

W sobotę (08.08.2020) w Toruniu dokonano uroczystego otwarcia Parku Pamięci Narodowej, najnowszej inwestycji ojca Tadeusza Rydzyka, legendarnego redemptorysty i założyciela ulubionego radia wielu Katolików - Radia Maryja. Na takiej uroczystości nie mogło zabraknąć Jarosława Kaczyńskiego, lidera Prawa i Sprawiedliwości i jego z najbliżej współpracujących z Rydzykiem polityków w Polsce. Jak blisko Rydzyk i Kaczyński są ze sobą najlepiej świadczy, gest jaki wykonał w kierunku redemptorysty prezes PiS. 

Czym jest Park Pamięci Narodowej 

„Park Pamięci Narodowej będzie hołdem dla Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej oraz posłuży jako miejsce spotkań służące refleksji i szukaniu przesłania z trudnego doświadczenia, jakim była wojna i Holocaust” - czytamy na oficjalnej stronie fundacji Lux Veritatis

„Kluczowy element obiektu będzie stanowił rząd postumentów, umieszczonych w wyłożonej granitem alei tworzącej kontur Polski. Prostopadłościany zostaną podświetlone białym i czerwonym światłem, aby dodatkowo podkreślić narodowy charakter miejsca. W pierwszym etapie inwestycji w Parku stanie 100 postumentów, na których umieszczone zostanie 16 tysięcy nazwisk Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej” - czytamy dalej. Zobaczcie jak wygląda Park Pamięci Narodowej w wydaniu Tadeusza Rydzyka: 

Rząd w Parku Rydzyka 

Fundacja której prezesem jest Tadeusz Rydzyk pieniądze na budowę parku otrzymała w wysokości 5 milionów od rządu. Mszę odprawiał arcybiskup metropolita gdański Leszek Sławoj Głódź. Zanim to jednak nastąpiło przed sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II podjeżdżały rządowej limuzyny. Można powiedzieć, że w kościele zebrał się rząd. Przyjechał premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Piotr Gliński, wicepremier Jacek Sasin, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, minister rolnictwa Jan Ardanowski. Był też poseł Antoni Macierewicz.

Zobaczcie sami naszą galerię: 

Wszyscy jednak czekali na najważniejszą osobę w PiSie. Prezes Kaczyński od lat jeździ tym samym samochodem. Jego kierowca nie zatrzymał się jednak pod kościołem tylko pojechał dalej. Zajechał pod same drzwi szkoły ojca Tadeusza. Tam zakonnik wsiadł i razem z prezesem Kaczyńskim zajechał pod kościół. Widać, że Kaczyńśkiego i Rydzyka łączą bliskie polityczne relacje. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE