KH Energa Toruń z pięknym zwycięstwem! GKS Katowice poległ na Tor-Torze [RELACJA, ZDJĘCIA]

2020-09-12 11:09 Konrad Marzec, LK

W pierwszym meczu Polskiej Hokej Ligi KH Energa Toruń podjęła u siebie zespół GKS-u Katowice. W tym przypadku to goście byli faworytami do zwycięstwa, Jednak podopieczni Jurija Czucha pokazali, że stać ich na wiele i pokonali drużynę z województwa śląskiego w stosunku 3:2.

"Stalowe Pierniki" na pierwszą tercję wyjechały bardzo zmotywowane i na wiele sposobów atakowały bramkę strzeżoną przez Miarkę. Bramkarz "GieKSy" skapitulował jednak dopiero w 8. minucie, kiedy to po podaniu od Dołęgi krążek w bramce umieścił fiński napastnik ekipy z Torunia - Konsta Jaakola. Goście z Katowic próbowały odpowiedzieć i ruszyli z natarciem na bramkę gospodarzy. Jednak do pierwszej przerwy wynik nie uległ zmianie. Druga część spotkania zaczęła się od ataków gości, lecz i tym razem nie przyniosły one efektu, ponieważ KH Energa Toruń doskonale wykorzystała fakt gry w przewadze i w 28. minucie wynik podwyższył drugi z Finów - Alex Olkinuora. Emocje rosły, ponieważ "GieKSie" wystarczyły 3 minuty i Patryk Krężołek zdobył gola kontaktowego! Końcówka drugiej tercji była wzajemnym wymienianiem ciosów.

Ostatnia tercja rozpoczęła się przy wyniku 2:1 dla gospodarzy. Ekipa "Stalowych Pierników" zdradzały symptomy rozkojarzenia. Drużyna z Katowic próbowała to wykorzystać i zdobyć kolejną bramkę, ale bezskutecznie. Torunianie przeszli do kontrofensywy. W 46. minucie próby gospodarzy przyniosły gola na 3:1. Saloranta wykorzystał podanie od Czwanczikowa i pięknym strzałempokonał Miarkę.

Podrażniona "GieKsa" ruszyła do ataku. Oba zespoły prezentowały wzajemne ataki i kontry. Obaj bramkarze spisywali się bardzo dobrze i do 54. minuty wynik pozostał bez zmian. To właśnie wtedy Filip Starzyński przy pomocy Stoklasy i Wajdy zdołał pokonać szwedzkiego bramkarza Torunia. Drużyna GKS Katowice próbowała jeszcze doprowadzić do remisu, jednak sztuka ta się nie udała i to gospodarze wygrali ten pojedynek w stosunku 3:2.

Mierzenie temperatury w SP nr 8 w Toruniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.