Kiedy będą ferie zimowe 2020? Sprawdź jak zaplanować odpoczynek w twoim województwie!

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Kiedy będą ferie zimowe 2020? Sprawdź jak zaplanować odpoczynek w twoim województwie!

Kiedy będą ferie zimowe 2020? Sprawdź i zaplanuj odpoczynek w twoim województwie!

2019-12-30 8:43

Ferie zimowe 2020 to czas, kiedy uczniowie będą mieli wolne od nauki szkolnej. Wielu z nich już teraz zastanawia się kiedy ferie zimowe 2020 przypadają w ich województwie. Sprawdzamy kalendarz ferii zimowych dla woj. kujawsko-pomorskiego i całej Polski. Zobaczcie kiedy zaplanować odpoczynek!

Już niebawem będziemy planować ferie zimowe 2020. Znamy już dokładny kalendarz dla każdego województwa. Terminarz ferii zimowych w Polsce reguluje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu. To czas, gdy chętnie wyjeżdżamy na narty, bądź po prostu szukamy wypoczynku poza miejscem zamieszkania. Rodzice nierzadko dostosowują dni wolne do dzieci i w tym okresie biorą wolne od pracy.

Kiedy będą ferie zimowe 2020? Sprawdź jak zaplanować odpoczynek w twoim województwie!

Województwo kujawsko-pomorskie na ferie zimowe 2020 będzie musiało poczekać. Na pierwszy "rzut" idą województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie oraz śląskie. Poniżej pełen kalendarz:

Ferie zimowe 2020: 13-26 stycznia 2020 r.

- Województwo lubelskie 
- Województwo łódzkie 
- Województwo podkarpackie 
- Województwo pomorskie 
- Województwo śląskie

Ferie zimowe 2020: 20 stycznia - 2 lutego 2020 r.

- Województwo podlaskie 
- Województwo warmińsko-mazurskie

Ferie zimowe 2020: 27 stycznia - 9 lutego 2020 r.

- Województwo kujawsko-pomorskie (!!!)
- Województwo lubuskie
- Województwo małopolskie 
- Województwo świętokrzyskie 
- Województwo wielkopolskie

Ferie zimowe 2020: 10-23 lutego 2020 r.

- Województwo dolnośląskie 
- Województwo mazowieckie
- Województwo opolskie 
- Województwo zachodniopomorskie

Województwo kujawsko-pomorskie rozpoczyna zatem ferie zimowe dopiero 27 stycznia, ale są też dobre wieści - pod koniec pierwszego miesiąca 2020 roku mogą pojawić się konkretne opady śniegu i dzięki temu klimat będzie korzystniejszy.

Express Biedrzyckiej - Włodzimierz Cimoszewicz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE