Drogówka nie miała litości dla kierowców! W Toruniu posypały się mandaty

i

Autor: KMP w Toruniu Drogówka nie miała litości dla kierowców! W Toruniu posypały się mandaty

Sporo tego!

Drogówka nie miała litości dla kierowców! W Toruniu posypały się mandaty

2023-03-30 14:10

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu skontrolowali ciężarówki, zwracając uwagę na to, czy kierowcy zgodnie z obowiązującymi przepisami dopełniają swoich obowiązków podczas jazdy. Wykryto serię nieprawidłowości. Nie obyło się też bez mandatów.

Kierowcy pojazdów ciężarowych, którzy każdego dnia przemierzają często setki i tysiące kilometrów, muszą spełnić szereg wymogów, by zgodnie z przepisami, a co za tym idzie, bezpiecznie poruszać się po drogach. Od początku stycznia do ubiegłego piątku toruńscy policjanci weryfikowali, czy kontrolowane przez nich ciężarówki spełniają wymagane normy, a kierujący odpowiednio wywiązują się z ciążących na nich obowiązków.

Funkcjonariusze z toruńskiej „drogówki” przeprowadzili 46 kontroli drogowych, w wyniku których nałożyli 14 mandatów.

Kierowcy zostali ukarani m. in. za przekroczenie czasu jazdy bez wymaganej przerwy, przekroczenia maksymalnego czasu jazdy, skrócenia dziennego czasu odpoczynku, nieprawidłowego wprowadzenia danych aktywności na karcie kierowcy.

W czterech przypadkach policjanci podjęli czynności w kierunku nałożenia kary pieniężnej na podstawie decyzji administracyjnej, gdzie ich łączna wartość wynosiła 7500 złotych.  Dotyczyły one braku aktualnych badań technicznych pojazdów i naczep, naruszeń czasu pracy i skrócenia wymaganego odpoczynku dziennego oraz wykonywania przewozu drogowego pojazdem wyposażonym w tachograf, który nie został poddany przeglądowi w wyznaczonym terminie.

 Funkcjonariusze przeprowadzili też 16 kontroli pojazdów przewożących odpady, zarówno w ruchu krajowym jak i międzynarodowym i aż 43 kontrole w związku z Ustawą o ochronie zwierząt i rozporządzeniu o przeciwdziałaniu ASF (afrykański pomór świń).

Policjanci kontrolowali także pojazdy przewożące paliwa opałowe, było ich 57. W trakcie jednej z kontroli podjęli czynności w kierunku nałożenia kary administracyjnej w wysokości aż 10000 złotych.

Źródło: Kierowcy ciężarówek z mandatami! Toruńska drogówka przeprowadziła kontrole

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki