Nożownik zaatakował kobietę! Horror w lasku koło Areny Toruń

i

Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne Nożownik zaatakował kobietę! Horror w lasku koło Areny Toruń

Horror niedaleko Areny Toruń

Kobieta zaatakowana nożem w lesie. Pavlowi V. grozi dożywocie [NOWE FAKTY]

2022-10-04 15:44

Toruń: Horror w lasku przy ul. Balonowej rozegrał się 19 września 2022 roku. Jak już informowaliśmy w naszym serwisie, kobieta została zaatakowana nożem przez nieznanego wówczas sprawcę. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Toruniu Andrzej Kukawski przekazał, że do sprawy aresztowano 21-letniego Pavla V. Podejrzanemu grozi dożywocie.

Toruń. Atak nożownika w lasku przy ul. Balonowej

Do bardzo niepokojącego zdarzenia doszło 19 września 2022 roku niedaleko Areny Toruń. Ofiara została dźgnięta nożem przez nieznanego mężczyznę. Poszkodowana trafiła do szpitala, na szczęście lekarzom udało się uratować jej życie. Tymczasem śledczy aresztowali sprawcę. - Pavel V. jest podejrzany o to, że działając z zamiarem bezpośrednim, usiłował pozbawić życia kobietę powodując u niej jedną ranę, która skutkowała rozstrojem zdrowia trwającym nie dłużej niż 7 dni oraz naraził ją na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - wyjaśnia prokurator Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

Dźgnął kobietę nożem w Toruniu. Pavel V. dostanie dożywocie?

Mężczyzna został zatrzymany 27 września 2022 roku, czyli 8 dni po zdarzeniu. Pavel V. przyznał się do zarzucanego mu czynu, ale jak podkreśla prokurator Kukawski, "złożył wyjaśnienia, w których jednakże podał częściowo odmienne od dotąd ustalonych okoliczności".

Podejrzany ma 21 lat, nie pracuje, dotychczas nie był karany. Wobec podejrzanego - na wniosek prokuratora, z uwagi na obawę matactwa oraz grożącą mu surowa karę,

- Sąd Rejonowy w Toruniu zastosował środek zapobiegawczy pod postacią tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Na proces będzie on więc oczekiwał w areszcie śledczym. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, 25 lata pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności - podsumowuje prokurator Kukawski.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy należy przywrócić stosowanie kary śmierci?
Policyjny pościg za motocyklistą ulicami Torunia. 41-latek trafił za kraty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE