Kompletnie pijany kierowca jechał ZYGZAKIEM. Powstrzymał go policjant PO SŁUŻBIE

2019-10-21 10:08 Redakcja
Kompletnie pijany kierowca jechał ZYGZAKIEM.
Autor: Pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

Ponad 2 promile w organizmie alkoholu nie przeszkodziły nieodpowiedzialnemu kierowcy w podjęciu decyzji o wyruszeniu na drogę pod Toruniem. Mężczyzna mógł doprowadzić do tragedii, ale na szczęście powstrzymał go policjant, będący po służbie.

Policjant z Aleksandrowa, podczas podróży prywatnym samochodem, zauważył kierującego volkswagenem, który jechał „zygzakiem”. Styl jego jazdy wyraźnie sugerował, iż może on być pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał wyraźne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy, zdarzyło mu się nawet zjechać z jezdni na pobocze.

- Funkcjonariusz, aby nie dopuścić do tragedii na drodze, zdecydował się go zatrzymać. Powiadomił również o zaistniałej sytuacji dyżurnego aleksandrowskiej komendy. Przybyły na miejsce patrol, podczas badania alkomatem, potwierdził, iż mężczyzna był kompletnie pijany. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu - informuje mł. asp. Marta Błachowicz, oficer prasowy KPP w Aleksandrowie Kujawskim.

Teraz 33-latkowi za jazdę „na podwójnym gazie” grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

- Pamiętajmy, że jazda w stanie nietrzeźwości stanowi bardzo duże zagrożenie na drodze, zarówno dla samego kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego każdy z nas ma obywatelski obowiązek, nie dopuścić do zaistnienia sytuacji, gdy osoba pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę - apeluje mł. asp. Marta Błachowicz.

Redakcja ESKA INFO Toruń przyłącza się do próśb organów ścigania. Niebezpieczne zdarzenia można zgłaszać nam na Facebooku. Ostrzeżemy innych!