Kontrola drogowa w Toruniu i niespodziewane odkrycie policji. Kierowca trafił do celi

2020-02-21 11:25 KM
Kontrola drogowa w Toruniu i niespodziewane odkrycie policji. Kierowca trafił do celi
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Kontrola drogowa w Toruniu i niespodziewane odkrycie policji. Kierowca trafił do celi

W miniony czwartek (20 lutego) funkcjonariusze toruńskiej drogówki w jednym z kontrolowanych samochodów osobowych odnaleźli blisko 150 kg krajanki tytoniowej i kilkadziesiąt paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. 44-letni kierowca "osobówki" trafił prosto do policyjnej celi. Grożą mu nawet 3 lata pozbawienia wolności.

W czwartek (20 lutego), około godziny 17:00, funkcjonariusze drogówki, na ul. Łódzkiej w Toruniu zatrzymali do kontroli osobową mazdę. We wnętrzu pojazdu funkcjonariusze natrafili na worki wypełnione krajanką tytoniową oraz kilkadziesiąt paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Jak się później okazało w workach było blisko 150 kilogramów pociętych tytoniowych liści. 44-letni kierowca auta trafił prosto do policyjnej celi. 

- Wstępne wyliczenia funkcjonariuszy Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą toruńskiej komendy wskazują, że należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie blisko 158 tysięcy złotych. W piątek 44-latek usłyszy zarzuty związane z tzw. paserstwem akcyzowym z Kodeksu Karnego Skarbowego - mówi nam mł. asp. Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy KMP w Toruniu.

Zatrzymanemu mężczyźnie wysoka grzywna oraz do 3 lat pozbawienia wolności. 

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Policjant na piechotę złapał motorowerzystę

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.