Koronawirus dopadł biskupa Gębickiego! Apel o modlitwę

2020-11-22 20:15 Paweł Tabędzki
Koronawirus dopadł biskupa Gębickiego! Apel o modlitwę
Autor: Kolanin - Wikimedia.org [CC BY 3.0] / SE Koronawirus dopadł biskupa Gębickiego! Apel o modlitwę

Biskup Stanisław Gębicki choruje na COVID-19! Z informacji przekazanych w specjalnym komunikacie przez diecezję włocławską wynika, że duchowny ma "klasyczne objawy zarażenia". Przewieziono go do szpitala, ale niedługo później "wrócił do siebie i pozostaje w izolacji domowej".

Jak podaje diecezja włocławska, w miniony piątek (20 listopada) potwierdzono obecność koronawirusa u biskupa Stanisława Gębickiego. - Od prawie dwóch tygodni biskup senior przebywał w domowej kwarantannie, a od kilku dni z objawami choroby - informuje kuria. Duchowni zapewniają, że zakażony nie miał zewnętrznego kontaktu z osobami spoza domu. Nie pełnił również publicznych posług liturgicznych.

- Ze środy na czwartek ksiądz biskup przebywał w szpitalu, ale powrócił do siebie i pozostaje w izolacji domowej. Ma klasyczne objawy zarażenia - przekazują bliscy współpracownicy Stanisława Gębickiego, prosząc o modlitwę w jego intencji.

W województwie kujawsko-pomorskim wykryto już 48744 przypadki COVID-19. W regionie od początku epidemii zmarło 510 pacjentów ze stwierdzoną obecnością wirusa SARS-CoV-2 w organizmie.

Rozłam w PiS. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc.156
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE