Koronawirus w Toruniu: WAŻNY oddział szpitala zamknięty. Zakażenia są też w szkołach!

2020-10-05 19:46 Bartosz Wojsa
Medycy w kombinezonach walczący z koronawirusem w Polsce
Autor: archiwum portalu Kujawsko-Pomorskie. Gehenna pana Włodzimierza trwała dwa dni. Żaden szpital nie chciał go przyjąć

W Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu potwierdzono zakażenie koronawirusem. W związku z tym zdecydowano o zamknięciu kolejnego, ważnego oddziału. Zakażenia wykryto również w szkołach! Ile osób przebywa na izolacji? Od następnych osób pobrano wymazy do badań na obecność koronawirusa. Sprawdźcie szczegóły!

W Toruniu i powiecie toruńskim potwierdzono już zakażenia koronawirusem u 647 - to liczba zanotowana od początku wybuchu pandemii w Polsce. Aktualnie na kwarantannie przebywają 942 osoby, ale ta liczba z dnia na dzień rośnie. Teraz potwierdzono kolejne zakażenia między innymi w szkołach: jedna klasa oraz dwóch nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 14 pracuje zdalnie, kwarantannę wprowadzono też w SP nr 8 (jedna klasa i dwóch nauczycieli) oraz w Zespole Szkół Ekonomicznych (jedna klasa i dwóch nauczycieli), a także w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 13 (dwie klasy i siedmiu nauczycieli). Jak podaje "Gazeta Wyborcza", kwarantanną są też objęte trzy klasy ze szkół niepublicznych.

To, niestety, nie koniec, bo zakażenie koronawirusem potwierdzono również w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Torniu. W izolacji obecnie przebywa pięciu medyków: trzech lekarzy z oddziału urologii, pielęgniarka z neurochirurgii i salowa z hematologii. Zamknięty jest oddział neurochirurgii. "30 września br. pobrano wymazy od personelu i pacjentów (łącznie 26). Wszystkie wyniki wyszły ujemne. Badania zostaną powtórzone 7 października br. Po otrzymaniu wyników zostanie podjęta decyzja dotycząca wznowienia pracy oddziału. W związku z zakażeniem koronawirusem u pacjentki przyjętej z Grudziądza i pacjenta z Raciążka wstrzymane były przyjęcia na oddział neurologii i leczenia udarów. Ta część szpitala od poniedziałku wznowiła działalność", podaje "Wyborcza".

Zakażenie koronawirusem wykryto też u pielęgniarki z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego im. ks. J. Popiełuszki. Kobieta jest w izolacji, a w związku z jej zakażeniem przebadano pacjentów i personel: łącznie 40 osób. 19 z nich ma ujemny wynik testu na koronawirusa. Miasto czeka na wyniki pozostałych. 

Wcześniej mowa była też o możliwych zakażeniach w Powiatowym Urzędzie Pracy - wyniki testów na koronawirusa okazały się ujemne, więc osoby przebywające na kwarantannie prawdopodobnie będą mogły ją opuścić. Trudniejsza sytuacja jest w Państwowej Straży Pożarnej, gdzie na kwarantannie przebywa 30 osób, a u 4 z nich potwierdzono zakażenie koronawirusem. 

Fani nie zapomnieli o Przybylskiej. Widok jej grobu wzrusza