Koszmar był blisko! Życie kobiety i mężczyzny wisiało na włosku! Ostatnie dni przyniosły wołanie o pomoc

i

Autor: Małopolska Policja / Zdjęcie poglądowe Koszmar był blisko! Życie kobiety i mężczyzny wisiało na włosku! Ostatnie dni przyniosły wołanie o pomoc

O krok od tragedii

Koszmar był blisko! Życie kobiety i mężczyzny wisiało na włosku! Ostatnie dni przyniosły wołanie o pomoc

2023-01-19 16:37

Dwa dni i dwa dramatyczne zgłoszenia, które wpłynęły do inowrocławskich policjantów. W obu przypadkach liczyła się każda minuta. 67-latek i 38-latka trafili na funkcjonariuszy, którzy wykazali się profesjonalizmem i dzięki temu ich życie zostało uratowane.

O dramatycznych akcjach inowrocławskiej policji poinformowała nas asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy tamtejszej komendy. Do pierwszego zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę (17/18.01.23). Policjanci poszukiwali 67-letniego mężczyzny z terenu gminy Złotniki Kujawskie, który wyszedł z domu w nieznanym kierunku. Mundurowi z inowrocławskiej „patrolówki”, wraz z członkami rodziny, „przeczesywali" pobliskie zabudowania, zarośla, rejon stawu i cmentarza. 

- W pewnym momencie funkcjonariusze, przemieszczając się po zarośniętym krzewami terenie, w blasku latarek zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Policjanci ruszyli więc za nim i po chwili zatrzymali. 67-latek był cały zmarznięty i przemoczony. Nocne działania zakończyły się szczęśliwie już po godzinie. Mężczyzna trafił niezwłocznie pod opiekę lekarzy - przekazała asp. szt. Drobniecka.

Policjanci z Inowrocławia uratowali kobietę!

Z kolei 18 stycznia policjanci poszukiwali 38-letniej kobiety. Z informacji przekazanej inowrocławskiej policji wynikało, że znajduje się ona w rejonie torów kolejowych na terenie złotnickiej gminy. Dyżurny natychmiast wysłał tam najbliższe patrole, ale nie tylko. Skontaktował się z pracownikiem kolei, by spowodować wstrzymanie w tym miejscu ruchu pociągów.

- Udało się to zrobić dzięki współdziałaniu obu służb, czego efektem było wyhamowanie jednego ze składów, który był już blisko desperatki i przekierowaniu drugiego na inny tor. Ostatecznie policjanci z posterunku w Złotnikach Kujawskich dotarli do kobiety i zabrali ją z torowiska, po czym zaopiekowali się nią ratownicy medyczni - poinformowała nas policjantka z Inowrocławia.

Depresja - gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  •     Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  •     Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  •     Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  •     pokonackryzys.pl
  •     w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy Polacy mają dostateczną wiedzę na temat depresji?
Bydgoscy policjanci uratowali desperata
Listen on Spreaker.