Koszmar podczas wycinki drzew. Mirosław zginął w swoje urodziny! Szokujące okoliczności

i

Autor: KM PSP w Toruniu / Facebook Koszmar podczas wycinki drzew. Mirosław zginął w swoje urodziny! Szokujące okoliczności

Pracowali po pijaku?

Koszmar podczas wycinki drzew. Mirosław zginął w swoje urodziny! Szokujące okoliczności

2023-02-06 12:28

Wracamy do sprawy tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło 19 stycznia 2023 roku w Silnie (gmina Obrowo, powiat toruński). 48-letni Mirosław zginął przygnieciony przez drzewo. Dokładnie tego dnia mężczyzna świętował urodziny. Jego koledzy, pracujący z nim przy wycince drzew na pewno byli pijani.

Pracownik firmy z Czernikowa zginął podczas wycinki drzew. Sprawę jego śmierci badają Prokuratura Rejonowa Toruń Wschód i Państwowa Inspekcja Pracy. Dlaczego drzewo spadło na 48-latka? Na to pytanie próbują odpowiedzieć śledczy. Mężczyzna miał doświadczenie w tego typu pracach. "Nowości" podają, że pan Mirosław był legalnie zatrudnionym pracownikiem Zakładu Usług Leśnych w Witowążu.

Silno. Koszmarny wypadek przy wycince drzew. Mirosław zginął w urodziny

Pan Mirosław pracował z kolegami przy wycince drzew w gminie Obrowo. 19 stycznia 2023 roku obchodził urodziny. Nie wiadomo, czy z tej okazji jego współpracownicy pili alkohol, ale prokuratura ustaliła, że na pewno byli nietrzeźwi. Śledczy czekają na wyniki badania krwi denata. Muszą ustalić, czy on również był nietrzeźwy. Koledzy Mirka nie powinni w tym stanie pracować z pilarkami. Kiedy drzewo runęło na Mirosława, niewiele można było zrobić. Reanimacja nie przyniosła efektu. 

- Bezpośrednią przyczyną zgonu był rozległby uraz czaszkowo-mózgowy. Wszczęliśmy śledztwo w kierunku art. 220 i 155 Kodeksu karnego, czyli narażenia przez pracodawcę życia i zdrowia pracownika na niebezpieczeństwo, czego skutkiem był śmiertelny wypadek. W tym momencie absolutnie niczego nie przesądzamy - powiedziała "Nowościom" Joanna Becińska, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód. Do tematu będziemy wracać. Rodzinie i bliskim ofiary składamy wyrazy współczucia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Mieliście kiedyś wypadek w pracy?
Umarł na ognisku przez wypadek samochodowy?