Kujawsko-pomorskie: Pijany 45-latek próbował przekupić policjantów! Szybko tego pożałował

i

Autor: KPP Inowrocław/pixabay.com Kujawsko-pomorskie: Pijany 45-latek próbował przekupić policjantów! Szybko tego pożałował

Kujawsko-pomorskie: Pijany 45-latek próbował przekupić policjantów! Szybko tego pożałował

2022-07-04 13:03

Policjanci Komisariatu Policji w Pakości zatrzymali 45-letniego mieszkańca powiatu inowrocławskiego, który oferował im łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. - Mężczyzna chciał w ten sposób uniknąć odpowiedzialności za jazdę motorowerem „po pijaku” - dodają mundurowi.

Kujawsko-pomorskie: Pijany 45-latek próbował przekupić policjantów! Szybko tego pożałował

W czwartek (30.06.22) pakoscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem marki Yamasaki. - Kontrola trzeźwości wykazała ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, a podczas przejazdu do komisariatu zaproponował policjantom „dogadanie się”. Zaoferował każdemu z nich po 1000 złotych w zamian za to, że "zapomną o sprawie". Swoją ofertę ponawiał wielokrotnie - wyjaśnia st. asp. Justyna Piątkowska z KPP w Inowrocławiu.

Zobacz: Przewrócona łódź uwięziła mężczyznę pod wodą! Ratownicy byli bezradni

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a gdy wytrzeźwiał następnego dnia (1.07.22) usłyszał prokuratorskie zarzuty. Odpowie nie tylko za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości, ale także za złożenie obietnicy udzielenia korzyści majątkowej w zamian za zaniechanie prawnych czynności służbowych. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Pijany policjant spowodował śmiertelny wypadek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE