Za kradzież z włamaniem odpowie 29-latka zatrzymana przez sadkowskich policjantów w jednej z gminnych wsi. Podejrzana wybiła szybę wartą 600 zł w zaparkowanym aucie po to, żeby ukraść z niego 1,30 zł.

i

Autor: Archiwum, Shutterstock, Zdjęcie Poglądowe 10 lat więzienia za 1,30 zł?! Absurdalne sceny w Kujawsko-Pomorskiem. Nawet oni się z tego śmieją

10 lat więzienia za 1,30 zł?

10 lat więzienia za 1,30 zł?! Absurdalne sceny w Kujawsko-Pomorskiem. Nawet oni się z tego śmieją

2022-07-01 11:16

- Poważne zarzuty za marne łupy - tak podkom. Justyna Andrzejewska z KPP Nakło nad Notecią opisuje sprawę z gminy Sadki w województwie kujawsko-pomorskim. Młoda kobieta ukradła z samochodu... 1,30 zł! Za ten czyn, zgodnie z prawem grozi jej nawet do 10 lat więzienia!

29-letnia kobieta z województwa kujawsko-pomorskiego miała być może sprytny plan, ale skończyło się... niezbyt fortunnie. Wszystko działo się we wtorek (28.06.2022) na terenie gminy Sadki. - Jak się szybko okazało 29-latkę pokusiło 1,30 zł, które leżało w pojeździe i by się do niego dostać, wybiła szybę w oplu - przekazuje podkom. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią. Mieszkanka gminy Łobżenica, w obecności funkcjonariuszy, zwróciła pokrzywdzonej skradzioną gotówkę, po czym została zatrzymana. Chociaż pieniędzy nie starczyłoby nawet na dobrego batonika, to kłopoty za tę kradzież mogą być bardzo poważne. Na początek, z racji tego, że miała ona w organizmie prawie 2 promile alkoholu, noc spędziła w policyjnym areszcie

Czytaj też: Zaatakował ich nożem, potem padły strzały! Potężna awantura w Bydgoszczy

- 29 czerwca śledczy przedstawili jej zarzut za kradzież z włamaniem oraz zniszczenie szyby wartości 600 zł. 29-latka nierozsądnym zachowaniem narobiła sobie sporych kłopotów i stanie przed sądem. Bez względu na wartość skradzionego mienia, za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności - podkreśla policjantka z Nakła nad Notecią.

 Nawet doświadczeni policjanci mogli się uśmiechnąć przy tej sprawie. Poświęcenie dla 1,30 zł było spore, ale teraz kobieta będzie musiała się tłumaczyć z niego przed sądem. On zdecyduje o jej dalszym losie. 

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za kradzieże powinny być surowsze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE