Zaatakował ich nożem, potem padły strzały! Potężna awantura w Bydgoszczy

i

Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne Zaatakował ich nożem, potem padły strzały! Potężna awantura w Bydgoszczy

Zaatakował ich nożem, potem padły strzały! Potężna awantura w Bydgoszczy

2022-06-28 11:40

Bydgoszcz: Najpierw zaatakowali sąsiada, który zwrócił im uwagę na hałas. Potem jeden z nich rzucił się z nożem na policjanta, który oddał w jego kierunku strzały. - Podejrzany wraz z 34-letnim kolegą usłyszeli zarzuty pobicia i uszkodzenia ciała. Dodatkowo młodszy odpowie za czynną napaść na funkcjonariusza oraz kradzieże - podaje kom. Przemysław Słomski z KWP w Bydgoszczy.

Policjant z biura prasowego bydgoskiej policji informuje nas, że do tego niepokojącego zdarzenia doszło w miniony piątek (24.06.2022 r.) w godzinach wieczornych. Dyżurny otrzymał informację o pobiciu mężczyzny. Na ulicę Piotrowskiego zostali skierowani policjanci z bydgoskiego Śródmieścia. Tam mundurowi zastali zgłaszającego z obrażeniami głowy. Pokrzywdzony opowiedział o całym zajściu. - Jak się okazało, został zaatakowany przez dwóch nietrzeźwych sąsiadów po tym jak zwrócił im uwagę, że zachowują się głośnio. Agresorzy uderzali go butelką w głowę. Policjanci namierzyli mieszkanie, w którym ukrył się jeden z napastników. Funkcjonariusze weszli siłowo do mieszkania - przekazuje kom. Przemysław Słomski z KWP w Bydgoszczy. Dalej wydarzyły się sceny rodem z kina akcji.

Czytaj też: Nocna fantazja na Starym Rynku w Bydgoszczy! Wszystko się nagrało [Wideo]

Bydgoszcz: Zaatakował ich nożem. Policjant oddał strzały!

W trakcie sprawdzania pomieszczeń, odkryli, że za kanapą ukrywa się podejrzewany. W momencie, kiedy odsunęli kanapę, mężczyzna rzucił się z nożem na funkcjonariuszy. - Jeden z policjantów oddał dwa strzały w jego kierunku. 29-latek został postrzelony w nogę. Policjanci po jego obezwładnieniu i zatrzymaniu, udzielili mu pomocy przedmedycznej oraz wezwali na miejsce pogotowie. Obrażenia zatrzymanego nie zagrażały jego życiu. 29-latek był poszukiwany przez inną jednostkę. Śródmiejscy kryminalni do sprawy zatrzymali też jego 34-letniego kolegę - podaje komisarz Słomski.

- Sprawą zajęli się kryminalni z bydgoskiej komendy. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i przekazali go do prokuratury. 26 czerwca bydgoscy policjanci doprowadzili podejrzanych do prokuratury. Tam oskarżyciel przedstawił zatrzymanym zarzut pobicia i uszkodzenia ciała. Dodatkowo 29-latek usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza. To jednak nie był dla niego koniec, ponieważ podejrzany był poszukiwany przez policjantów z bydgoskich Wyżyn do spraw kradzieży sklepowych. Funkcjonariusze rozliczyli go do pięciu przestępstw dotyczących kradzieży - przekazuje nam komisarz Słomski z KWP w Bydgoszczy.

Prokurator po ich przesłuchaniu postanowił zastosować wobec 34-latka policyjny dozór, natomiast wobec 29-latka wnioskował do sądu o jego tymczasowy areszt. Jeszcze tego samego dnia sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za pobicie powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE