Kujawsko-pomorskie: Policja zniszczyła narkotykowy biznes. 30-latek za kratkami [ZDJĘCIA]

2021-06-25 11:53
Policjanci z Pakości zlikwidowali narkotykowy biznes. 30-latek zatrzymany
Autor: KPP w Inowrocławiu Policjanci z Pakości zlikwidowali narkotykowy biznes. 30-latek zatrzymany

- Trzy miesiące tymczasowego aresztu dla plantatora konopi. Tak zdecydował sąd wobec doprowadzonego mężczyzny przez policjantów z Pakości - informuje nas asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu. Funkcjonariusze odkryli w jego garażu namiot z zabronionymi krzewami, a ilość zabezpieczonych środków przekracza 13 kg. Mężczyźnie grozi 8 lat pozbawienia wolności.

Kujawsko-pomorskie: Policja zniszczyła narkotykowy biznes. 30-latek za kratkami [ZDJĘCIA]

Kilka dni temu (22.06.2021) funkcjonariusze z Pakości uzyskali informację o miejscu uprawy zabronionych krzewów u konkretnej osoby. Policjanci przystąpili do realizacji sprawy. Pojechali na teren miejscowości gminy Pakość (woj. kujawsko-pomorskie), wkroczyli do jednego z domów i przeszukali go. - Unoszący się zapach konopi doprowadził policjantów do pobliskiego garażu, do którego również zajrzeli. Ujawnili tam namiot, a w nim plantację marihuany składającą się z 131 krzewów konopi o wysokości do 15 cm. Był też susz roślinny o wadze ponad 11 kg - informuje nas asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: Toruń: Awantura w sklepie! 44-latek nagle zaatakował klientkę

- Podczas działań policjantów na miejscu, pojawił się 30-letni właściciel garażu. Został zatrzymany do wyjaśnienia. Zabezpieczony susz roślinny o łącznej wadze ponad 13 kg trafił do badań do bydgoskiego laboratorium. Wstępne wyniki wskazały, że to zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii środki. 24 czerwca mężczyzna usłyszał zarzut uprawiania roślin konopi w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Tego samego dnia stanął przed oskarżycielem i sądem - wyjaśnia asp. szt. Drobniecka.

Policjantka z regionu podaje, że na podstawie zebranych materiałów dowodowych obciążających go został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

- Podejrzanemu grozi kara do 8 lat więzienia, przy czym już teraz wiadomo, że za przestępstwa, które mu się zarzuca trafi za kraty nie mniej niż na 3 lata. Od początku roku policjanci na terenie powiatu inowrocławskiego ujawnili 94 przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. To o 31 więcej jak w analogicznym okresie poprzedniego roku. Policjanci konsekwentnie ścigają tych, którzy posiadają, czy produkują, narkotyki i takie też działania są kontynuowane - podsumowuje w komunikacie asp. szt. Drobniecka.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Policyjny pościg ulicami Wieliczki za 40-letnim krakowianinem. Miał przy sobie narkotyki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE